בית הנסן | לא על הקוגל לבדו

מנחה- טלי פרקש

פאנל יזמיות קולינריה חרדיות

על מה אתם חושבים כשאתם חושבים על אוכל חרדי? אם כל מה שעולה לכם בראש זה קוגל, קרפלעך וגפילטע פיש – תחשבו שוב!

המהפכה הקולינרית המתמשכת שעוברת על העולם, בה האוכל הוא קודם כל חשק ורק אחר כך צורך, בה הרשתות החברתיות מאפשרות החלפת מתכונים, טיפים וחוויות – אינה פוסחת גם על מה שעד לא מזמן נתפס כמטבח של העולם הישן. כזה שנתקע מאחור בצבעים, בטעמים ובסגנון. מי שיזדמן לקבוצת הפייסבוק 'פוּדוֹס – פודי'ז שומרי כשרות' קרוב לוודאי יופתע לראות דיונים ערים של עשרות אלפי חברים עם תשוקה אמיתית לאוכל. יש כאן דיונים על מסעדות מומלצות, סוגי יין שכדאי לשלב עם מנות כאלה ואחרות ואיפה מוצאים בחו"ל אוכל כשר טעים. הכי רחוק שיש מקוגל, וזהו רק סימפטום אחד של המגמה. יחד איתו תמצאו עמודי אינסטגרם, ערוצי יוטיוב, סדנאות ומגזיני אוכל. עוד ועוד נשים חרדיות, פודיז בנשמה, פועלות למען שינוי התפיסה והשיח על אוכל כשר בארץ וכדי לשים את האוכל הכשר בחזית הקולינריה הישראלית.

במפגש מיוחד בין פסטיבל "מסעדות פתוחות" לקבוצת 'פודוס – פודי'ז שומרי כשרות' נפגיש בין נשים יזמיות בעולם הקולינריה החרדי המתפתח לשיחה על השינויים והתמורות בעולם זה מזווית נשית יזמית. איפה מתבטאים השינויים? איך הם משפיעים על המטבח הביתי ואיך משפיעים על עולם המסעדנות? כיצד משפיעים שינויים אלה על עולם התרבות החרדי? ומה טומן בחובו העתיד? כל זאת דרך נקודת מבט אותנטית וישירה על התרבות והקולינריה החרדית.

משתתפות:
תהילה סיטון, יזמת בעולם הקולינריה, עורכת מגזין האוכל 'טעימות' ומנהלת קהילת הפייסבוק 'פוּדוֹס – פודי'ז שומרי כשרות'.
אפרת ליבפרוינד, שף-קונדיטורית. בוגרת מוסדות יוקרתיים לקונדיטוריה בחו"ל. מנהלת מגמת קונדיטוריה בדן גורמה תל אביב, בעלת קונדיטוריית בוטיק, כותבת ספרי בישול ומרצה ברחבי העולם במגוון תחומי הגסטרונומיה.
מלכי אדלר, קונדיטורית מובילה בוגרת מוסדות לקונדיטוריה. בעלת קונדיטוריית בוטיק, כותבת למגזיני אוכל, מפתחת מתכונים לחברות מסחריות ומעבירה סדנאות לקונדיטוריה עילית.
מורן פינטו, שפית ובעלת קייטרינג גורמה, עורכת מדור האוכל באתר 'כיכר השבת', אושית אינסטגרם ויוטיוב.
מיכל זילברשלג, טבחית וקונדיטורית, מייסדת המותג kosher&tasty, בית לסדנאות בישול, אפיה וערבי אירוח.
מנחה: טלי פרקש, עיתונאית Ynet יהדות, מרצה, פובליציסטית ופעילה חברתית.

קרדיט לצילום אפרת ליברפרוינד: שירן כרמל, קרדיט ליצלום מלכי אדרי: איתן וכסמן

* האירוע הוא ללא תשלום בהרשמה מראש כאן באתר

אודות המקום

בית הנסן נבנה ב-1887 כבית מחסה לחולי צרעת על ידי הקהילה הפרוטסטנטית בעיר. מתכנן הבניין היה האדריכל הגרמני קונרד שיק. ב-1950נרכש המתחם על ידי הקרן הקיימת לישראל, והוסיף לשמש בייעודו המקורי. ב-2009 הועבר המבנה לרשות עיריית ירושלים, לצורך שיקומו ושימורו. ב-2014, אחרי שנים שבהן היו החומות סגורות בפני הקהל הרחב, המבנה ההיסטורי המרשים נפתח לציבור בניהול הרשות לפיתוח ירושלים, כמרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה. בייעודו החדש משמש בית הנסן מקום למגוון פעילויות, הכוללות תערוכות, הקרנות סרטים, כיתות אומן, הרצאות ומעבדות יצור מתקדמות. בנוסף לאלה, פועלות במתחם קבוצות מחקר,ואמנות שונות בתחומי העיצוב והטכנולוגיה כמו קולקטיב האמנים מעמותה, המיזם לקולנוע וטלוויזיה, טולבוקס, מגזין ערב רב, ארגון פיקו מייקרס וכן, תכניות התארים המתקדמים של האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

"Fairy Tale"

קוקטיילים וביסים מהאגדות  באגדות, במיתולוגיות, ואפילו בגמרא, החד-קרן הציל מאז ומעולם את הדמיון האנושי, עד כדי כך שהפופולריות שלו רק הולכת וגדלה והוא נותר עוגן לעולם פנטסטי של אושר, שמחה וטוהר. גם כשהתמסחר והפך למרצ'נדייז המבוקש בשוק, שומר היוניקורן על סוד הקסם שלו. תסתכלו עליו ונסו לחשוב מחשבה אחת רעה, אין סיכוי שתצליחו. כעת, לראשונה […]

טעימות יין ישראלי וטאפאסים

סדנת טעימות יין ישראלי יין יכול לקחת אותך למסע. מסע בין המקומות, הסיפורים, הזמן והאנשים שבראו את הפלא הנוזלי. מסע בין טעמים ועומקים שונים, חיבורים מפתיעים ושילובים מרגשים. מסע מרגע ההתרגשות הראשון שלך כשהבנת שגילית לראשונה את האהוב עליך, דרך כל תגלית חדשה שהרגישה כמו הפעם הראשונה ועד למפגשים הקטנים שבין היין האהוב לביס מושלם […]

איך אומרים רוקנרול בטבעונית

כיצד הסאונד שאנחנו שומעים, האנשים אחריהם אנחנו עוקבים והקבוצות בהן אנו גולשים משפיעים על המזון שאנו צורכים? ברור היום לכולם כי מהפכת הטבעונות כבר מזמן אינה טרנד. למיליוני אנשים בעולם היא דרך חיים. בכפר הגלובלי שבו כולם מחוברים לכולם, אנו חשופים להדהוד הצלילים והקולות שזורמים דרך מקורות המידע ומחלחלים לתודעה שלנו. זכויות בעלי חיים, חמלה […]