סטודיו ארקדיה | עזרא קדם מארח

שף עזרא קדם

מפגש אינטימי, סיור וטעימות

לפני שהיה אינסטגרם, לפני שכולנו נהינו פודיז ולפני שהקולינריה השתלטה על כל תחומי חיינו – היה עזרא קדם. האיש שהכניס את הבישול הירושלמי לתוך מטבחי העילית והיה מהשפים הכוכבים הראשונים בפריים טיים שלנו, הפך לשם נרדף לקולינריה ישראלית חדשנית שאינה מתפשרת על שורשיה. לאחר 20 שנות פעילות במסעדת "ארקדיה", הקים קדם בוסתן חלומי בלב עין כרם. כאן בגינת הירק הוא מגדל את חומרי הגלם בהם הוא משתמש כעת במטבח שלו.

לרגל פסטיבל "מסעדות פתוחות" מעניק קדם הזדמנות לבקר בגן העדן הקסום שלו. תתחילו את המפגש בסיור בגינת הירק ובסדנה ארומתרפית של עשבי התבלין, תתחברו לשורשים, לצבעים וריחות של חומרי הגלם הטריים. תמשיכו לסדנת הדגמה עם השף קדם שידבר על מטבח ישראלי וידגים לעיניכם מגוון מנות ייחודיות השואבות השראה מטעמי ילדותו ומהסביבה המיוחדת בה פועל היום. במהלך ההדגמה, לצד כוס יין, תוכלו לטעום מהמנות שיוכנו לנגד עיניכם: אספרסו ירושלמי Jerusalem Espresso – מרק עדשים, צ'יגה עם פניונס – מתכון מסורתי ממשפחתו של השף, סביצ'ה של דג, סלט אדמה – סלט של ירקות שורש עונתיים, שווארמה סטודיו ארקדיה מהטאבון – טלה ותערובת תבלינים ביתית, וסלט עגבניות עיראקי.

 

קרדיט לצלם: אילן נחום.

אודות המקום

בלב הכפר הציורי עין כרם שבירושלים , פועל בעשור האחרון שף עזרא קדם להגדרתו והטמעתו של המטבח הישראלי. בשנת 1995 החל מסעו של שף קדם עם הקמתה של מסעדת ארקדיה שבירושלים, מוסד משמעותי וחשוב בקולינריה הישראלית. במהלך השנים שף קדם שקד בפיתוח מטבח ישראלי המתבסס על חומרי גלם מקומיים וטריים, חלקם גם בגידול עצמי אורגני, חיפוש אחר טעמים ,מיזוג טעמי התרבויות השונות בישראל ובעיקר בירושלים, כור ההיתוך של מזרח ומערב ירושלים ומסע קולינרי של פרשנות אישית עכשווית לטעמי ילדותו ולתפיסת עולמו. כחלק מתפיסת העולם הקולינרית של שף עזרא קדם והגשמת החלום, מנצל צוות הסטודיו את שעות היום לעבודת אדמה, חקלאות וגידולי העונה. צוות הטבחים מחלק את זמנו בין האדמה לצלחת: מעבדים את השטחים החקלאיים וחוקרים את תנאי הגידול המקומי של האזור וכשהשמש שוקעת בשעות הערב יוצרים במטבח המסעדה את המנות שחוגגות את תמצית המקום, האדמה, הרוח, הגשם והשמש.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

הכניסיני תחת כנפך

טיול קולינרי הנע בין סיפורי זימה לאהבות גדולות מהחיים אנשי "אגדת עין כרם" והשפית הבינלאומית, עתליה עין מור יובילו אותנו בין סיפורים ומאכלים בהשראת רחוב הנביאים שהצית את דמיונם של הירושלמים מתחילת המאה העשרים. ניפגש בכיכר הדוידקה ונחשף לסיפור אהבה בין הציירת הגדולה אירה יאן ובין המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. מה הם אכלו בליל […]

בקרוב

העמוד עם הפעילויות והתכנים המלאים של פסטיבל "מסעדות פתוחות" ירושלים 2018 יעלה בקרוב…

החוויה הכורדית

אירוח כורדי וסדנת הכנת קובות הבשלנית ומספרת הסיפורים דליה חרפוף תקבל אתכם בבית האבן המיוחד שלה לצלילי מוסיקה כורדית, ריקודים וסיפורים מילדותה. לצד כיבוד קל תשתף אתכם דליה בסיפור משפחתה ובסיפורה האישי במפגש מרגש וקורע מצחוק על תרבות, מסורת ואוכל. הרבה אוכל. אחרי שתתאהבו בדליה (ואנחנו חותמים על זה) תגלגלו יחד איתה קובה ממולא בשר […]