מתנות מהטבע

17.11

איפה קיימא - ארגון נוער סביבתי חברתי, בית זית, ישראל

נדב מליןאביבית ג׳וטי ברקוביץ׳

חוות קיימא

סיור ליקוט בהרי ירושלים תארו לכם מסעדה עצומה בה מגוון המנות בלתי מוגבל. הכל חדש ומרגש, מפוצץ בטעם, מסקרן טרי ורענן. כל שעליכם לעשות הוא לגשת ולקחת… ככה התחלנו את חיינו על פני הכדור המופלא הזה. מלקטים עשבים ועלים ומגלים עוד ועוד טעמים ועוד ועוד קסם נסתר. הופכים את האוכל שלנו למעניין יותר, בריא יותר […]

סיור ליקוט בהרי ירושלים

תארו לכם מסעדה עצומה בה מגוון המנות בלתי מוגבל. הכל חדש ומרגש, מפוצץ בטעם, מסקרן טרי ורענן. כל שעליכם לעשות הוא לגשת ולקחת… ככה התחלנו את חיינו על פני הכדור המופלא הזה. מלקטים עשבים ועלים ומגלים עוד ועוד טעמים ועוד ועוד קסם נסתר. הופכים את האוכל שלנו למעניין יותר, בריא יותר ומזין יותר.

ועכשיו הגיע הזמן לחזור לשורשים שלנו – הצטרפו אלינו לסיור הליקוט הראשון של פסטיבל "מסעדות פתוחות" במסעדה הפתוחה הכי גדולה שיש – הטבע. שף נדב מלין – השף הראשי של קייטרינג לואיזה וראש תנועת "סלואו פוד" ירושלים – והמומחית לליקוט אביבית ג׳וטי ברקוביץ׳ – הגורו הבלתי מעורער של עולם הליקוט הישראלי – מזמינים אתכם לגלות ולטעום את שפע צמחי הבר של הרי ירושלים.

בסיורים שלהם ביחד בטבע, הצמד נדב ואביבית לומדים אחד מהשני את סודות הליקוט ורזי הבישול, ויוצרים יחד מנות מופלאות מהטבע. זוהי הזדמנות ייחודית להציץ לחווית הליקוט שלהם. ללמוד מהמומחים מה ללקט, מה היתרונות והטעמים, איך לבשל והכי חשוב – להתחבר לטבע וליצירתיות בבישול. במקרה של גשם, נלמד גם לרקוד בגשם. הסיור יסתיים בארוחה עשירה בחוות קיימא בבית זית שתורכב מצמחי הבר שנלקט ומירקות אורגניים של החווה.

* משך הסיור כ – 5 שעות, נקודת מפגש בחנייה בכניסה העליונה לחוות קיימא.
* הסיור הינו טבעוני.
* חלק מההכנסות יועברו כתרומה לחווה המעסיקה נוער שנשר ממערכת החינוך.

רקע:
נדב מלין הוא השף הראשי של קייטרינג לואיזה וראש תנועת ה׳סלואו-פוד׳ בירושלים אשר נודע ביצירתיות שלו ובאהבה שלו לחומרי גלם טריים וטובים, כמה שיותר קרובים לטבע.

אביבית ג׳וטי ברקוביץ׳ היא מומחית לליקוט ומייסדת המרכז המקצועי לליקוט שהדביקה בשנים האחרונות אלפי ישראלים בחיידק הליקוט – בקורס שלה, בסיורים ובספרה ׳הטעם שבטבע – המדריך המקצועי לליקוט צמחי בר ומרפא בישראל׳.

קרדיט לצילום: קירה קלצקי.

אודות המקום

חוות קיימא בבית זית היא מקום שונה ואחר לנערים ונערות רבים אשר נוכחים-נפקדים מביה"ס, מהבית או מהחברה. מקום לצמוח בו, ליצור בו ולהרגיש בו חלק משמעותי מעשייה כלשהי וחלק חשוב מהחברה שמסביבם.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

מנות מהאגדות – "האריה שאהב תות"

שעת בישול לילדים בהשראת סיפורי ילדים קלאסיים "פעם היה אריה שאהב רק תות. לא בשר ולא גבינה, רק תות פשוט. לא דיסה ולא קקאו, רק תות הוא רצה, תות. לא לחם, לא ארז ולא ביצה, רק תות". מתוך הספר "האריה שאהב תות" מאת תרצה אתר סיפור הילדים הנפלא – "האריה שאהב תות" – על האריה […]

החוויה הכורדית

אירוח כורדי וסדנת הכנת קובות הבשלנית ומספרת הסיפורים דליה חרפוף תקבל אתכם בבית האבן המיוחד שלה לצלילי מוסיקה כורדית, ריקודים וסיפורים מילדותה. לצד כיבוד קל תשתף אתכם דליה בסיפור משפחתה ובסיפורה האישי במפגש מרגש וקורע מצחוק על תרבות, מסורת ואוכל. הרבה אוכל. אחרי שתתאהבו בדליה (ואנחנו חותמים על זה) תגלגלו יחד איתה קובה ממולא בשר […]

איך אומרים רוקנרול בטבעונית

כיצד הסאונד שאנחנו שומעים, האנשים אחריהם אנחנו עוקבים והקבוצות בהן אנו גולשים משפיעים על המזון שאנו צורכים? ברור היום לכולם כי מהפכת הטבעונות כבר מזמן אינה טרנד. למיליוני אנשים בעולם היא דרך חיים. בכפר הגלובלי שבו כולם מחוברים לכולם, אנו חשופים להדהוד הצלילים והקולות שזורמים דרך מקורות המידע ומחלחלים לתודעה שלנו. זכויות בעלי חיים, חמלה […]