ביתא - אומנות חברה ועיר | משווארמה לקרפצ'יו

נטשה בוגוסלבסקי ובוריס פאבריקנט

ללא עלות

ההרצאה ללא תשלום ברישום מראש כאן באתר

התיישבתם במסעדה שכולם מדברים עליה, הזמנתם את המנות שהמבקרים הכי חשובים המליצו עליהן, המנות מתחילות להגיע לשולחן, הן יפות, מגרות ומפתות במיוחד. אז מה אתם עושים עכשיו? מתנפלים עליהן או שולפים את הטלפון החכם ומחפשים את הזווית המחמיאה ביותר לקרפצ'יו שלכם?

בשנים האחרונות, עלה מעמדם של הפודיז – האנשים שנושמים, חושבים וחיים אוכל – לכדי מעצבי דעה והסגידה לאוכל לכדי תרבות. במקביל עלתה קרנה של הקולינריה הישראלית – אוכל עממי עבר מתיחת פנים ושדרוג וחדר למטבחי המסעדות המובילות.

אחת התגובות האמנויות המעניינות ביותר לתהליך הזה הייתה הקמתו של המגזין האינטרנטי – סייבריס. מאחורי המגזין, עומדים שני אמנים: נטשה בוגוסלבסקי, שותפה וקריאייטיב דיירקטור בסטודיו קוניאק ובוריס פאבריקאנט, צלם, אמן ומוסיקאי בשיתוף עם רן גולני, צלם ואמן. באמצעות המגזין ביקשו השניים לבחון את תרבות האוכל על ידי יצירות המפרקות ומרכיבות מחדש מושגים ודימויים של המאכלים הישראלים ביותר.

במפגש עם שני היוצרים המרתקים נשאל מה זה אוכל ישראלי? מה זאת בכלל ישראליות? אילו תהפוכות עברה הקולינריה המקומית בשנים האחרונות? ובעיקר נעסוק באוכל כחוויה חושית ותרבותית – כזאת של ערבוב וניתוק, חיבור וגזירה ולמעשה מעין מגרש משחקים נפלא של טבע דומם צבעים, ריחות וטעמים.

שעות הפעילות: 20:00-21:30

קרדיט לצלם רן גולני

אודות המקום

 "ביתא" – בית חדש לאומנות בירושלים המתמקד ביחסים בין אומנות חברה ועיר. "ביתא", הממוקם במבנה סיידוף ההיסטורי ברחוב יפו ובשכנות לשוק מחנה יהודה, הינו מרכז אמנות עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית, אגף תרבות ואמנויות ירושלים המהווה בית פעיל לאמנות עכשווית ומרכז לתיירות אמנותית בירושלים. המרכז מהווה פונקציה עירונית חדשנית המפגישה בין אנשי רשות, אמנים, חוקרים ותושבים, ומשמש כמקום לשיח, כבסיס ליצירת שיתופי פעולה וכמנוע לעשייה. הפעילות במקום מתמקדת בסיורי אמנות, טיפוח וקידום יוזמות אמנותיות וחיזוק מוקדי האמנות בסביבה.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

מאסיה באהבה

מכירת הכרטיסים תחל ב-17 לאוקטובר

המטבח האסייתי הוא מאהב סוער. הטעמים, הצבעים והשילובים שהוא מגיש לשולחן תמיד מפתיעים ותמיד מרגשים. השף רון פינצ'י, המנצח על מסעדת Station 9, ייקח אתכם לאל תוך סודות המטבח שכבש בסערה את העולם כולו בטעימות של כמה ממנות הדגל המעניינות והצבעוניות ביותר של המסעדה: סלט אצות וואקמה, סלט פפאיה, קאנג פאד, תבשיל ירוקים חם עם סטיקי רייס.

סודות שמרים

ניסיתם פעם להפסיק "ליישר" עוגת שמרים? אם הצלחתם, אתם הגיבורים שלנו, כי אין משהו שחזק יותר מאיתנו מאשר עוגת שמרים חמה, שיצאה זה עתה מהתנור, הריח שמגרה את כל החושים, הביס הרך שנמס בפה ותחושת הנחמה האדירה שממלאת את כל הגוף. וכמו שקשה להפסיק לאכול אותה ככה קשה להכין את עוגת השמרים המושלמת, אבל כשמצליחים […]

מגלגלים ביחד – סדנת סושי לילדים והורים

כשמדברים על אוכל יפני, מתכוונים קודם כל לסושי. מאוכל רחוב ועד מסעדות עילית, הסושי הוא כנראה השגריר המובהק ביותר של המטבח היפני. הווריאציות הרבות שלו – הטעמים, הצורות והשילובים – הופכות אותו ליצירת אמנות טעימה במיוחד. כשמדברים על אוכל יפני בישראל, מתכוונים לבועז צאירי. גם מי שלא מכיר אישית את השף הגדול מהחיים הזה, מכיר […]