סדנאות האמנים - אצטדיון טדי | תאווה לעיניים

קרן בר-גיל

במפגש חד פעמי יספרו קרן בר-גיל ושלושה שפים על חיבור בין אוכל ואומנות . קרן בר- גיל, אוצרת אומנות, השיקה בקיץ את ספרה "מדיה מעורבת" , הנראה תחילה כספר מתכונים רגיל אך במבט שני מתגלה שלא כל האוכל ניתן לאכילה וחלק מהמתכונים הם למעשה יצירות אומנות. בספר תמצאו אושיות קולינריות בולטות כגון ניר צוק, ננה שריר ורותם ליברזון לצד אמנים מובילים, כאשר הגבול בין אמנות ואוכל מתעתע ומבלבל .
במפגש תצפו בשלושה שפים יוצרים מול עיני הקהל אוכל שהוא אומנות:  מנדלה מפסטו, וויסקי ונענע , מרציפנים שמדמים אריטקטורה וקדישמן מקרם קשיו – חוויה ויזואלית שתוכלו גם לטעום.
במסגרת האירוע יוכל הקהל גם להנות משתי תערוכות יחיד: "רקפת וינר עומר: אוטובוסים בים התיכון" ו"אבינועם שטרנהיים: פינה". בנוסף במתחם תוצג התערוכה "שיחת מסדרון 3" של אמני הסדנאות שתתמקד ביצירות בתהליך עבודה.

האירוע יתארח בסדנאות האמנים הגלריה החדשה טדי, שהיא מרכז עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים. חלל שהינו דוגמא בפני עצמו לשילוב נדיר בין אמנות וספורט.

קרדיט לצלמת: הילה מרסל קוק

אודות המקום

הגלריה החדשה - סדנאות האמנים טדי היא מרכז עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית של עיריית ירושלים, הפועל קרוב לעשרים שנה במטרה לקדם את תחום האמנות החזותית בירושלים, לעודד אמנים צעירים ומבטיחים להישאר בעיר וליצור בה ולתמוך באמני ירושלים הוותיקים. המתחם, הממוקם בחלל פנימי תחת הטריבונות באצטדיון הכדורגל הירושלמי על שם טדי קולק, כולל 17 חללי עבודה העומדים לרשות אמנים ירושלמים מובילים בארץ ובעולם; גלריה מקצועית, ייחודית בגודלה, המציגה תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית; וסדנת הדפס הפתוחה לקהל הרחב. כמו כן מפעיל המרכז תוכנית סדנאות – Teddy Talks & Practice, שמטרתה להקנות לאמנים פלסטיים כלים מעשיים שיסייעו להם להתנהל בשדה האמנות הישראלי והבינלאומי.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

מספרד לירושלים

שישי של טאפסים ואלכוהול בלב השוק  שימו את כל מה שאתם חייבים להספיק בצד, שכחו מכל מה שמטריד אתכם ובין הקניות לבישולים לשבת תנו קפיצה קצרה לספרד. השף Juanjo Perles זוכה תחרות השף המבטיח של ספרד לשנת 2017 והשפים מהאטליה של טלי פרידמן בשוק מחנה יהודה, מזמינים אתכם להפסקת טאפסים בבר השכנה. בבוקר מוקדם יאספו […]

טעימות יין ישראלי וטאפאסים

סדנת טעימות יין ישראלי יין יכול לקחת אותך למסע. מסע בין המקומות, הסיפורים, הזמן והאנשים שבראו את הפלא הנוזלי. מסע בין טעמים ועומקים שונים, חיבורים מפתיעים ושילובים מרגשים. מסע מרגע ההתרגשות הראשון שלך כשהבנת שגילית לראשונה את האהוב עליך, דרך כל תגלית חדשה שהרגישה כמו הפעם הראשונה ועד למפגשים הקטנים שבין היין האהוב לביס מושלם […]

שפים, נייר ומספריים

תערוכת פורטרטים מנייר של אושיות קולינריה ירושלמיות פעם באירופה, בימי רנסאנס, אם היית מישהו שהוא משהו, יכולת לזכות בפורטרט מעשה ידיו של מיכלאנג'לו או דה וינצ'י. היום, בישראל, אתה יודע שהצלחת אם זכית לדיוקן גזיר נייר של אפרת (חסון) דה-בוטון, המאיירת, מעצבת ואמנית הנייר שכבשה בסערה את האינסטגרם וסצינת האיור המקומית. מוונדר וומן גל גדות, […]