סדנאות האמנים - אצטדיון טדי | תאווה לעיניים

קרן בר-גיל

במפגש חד פעמי יספרו קרן בר-גיל ושלושה שפים על חיבור בין אוכל ואומנות . קרן בר- גיל, אוצרת אומנות, השיקה בקיץ את ספרה "מדיה מעורבת" , הנראה תחילה כספר מתכונים רגיל אך במבט שני מתגלה שלא כל האוכל ניתן לאכילה וחלק מהמתכונים הם למעשה יצירות אומנות. בספר תמצאו אושיות קולינריות בולטות כגון ניר צוק, ננה שריר ורותם ליברזון לצד אמנים מובילים, כאשר הגבול בין אמנות ואוכל מתעתע ומבלבל .
במפגש תצפו בשלושה שפים יוצרים מול עיני הקהל אוכל שהוא אומנות:  מנדלה מפסטו, וויסקי ונענע , מרציפנים שמדמים אריטקטורה וקדישמן מקרם קשיו – חוויה ויזואלית שתוכלו גם לטעום.
במסגרת האירוע יוכל הקהל גם להנות משתי תערוכות יחיד: "רקפת וינר עומר: אוטובוסים בים התיכון" ו"אבינועם שטרנהיים: פינה". בנוסף במתחם תוצג התערוכה "שיחת מסדרון 3" של אמני הסדנאות שתתמקד ביצירות בתהליך עבודה.

האירוע יתארח בסדנאות האמנים הגלריה החדשה טדי, שהיא מרכז עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים. חלל שהינו דוגמא בפני עצמו לשילוב נדיר בין אמנות וספורט.

קרדיט לצלמת: הילה מרסל קוק

אודות המקום

הגלריה החדשה - סדנאות האמנים טדי היא מרכז עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית של עיריית ירושלים, הפועל קרוב לעשרים שנה במטרה לקדם את תחום האמנות החזותית בירושלים, לעודד אמנים צעירים ומבטיחים להישאר בעיר וליצור בה ולתמוך באמני ירושלים הוותיקים. המתחם, הממוקם בחלל פנימי תחת הטריבונות באצטדיון הכדורגל הירושלמי על שם טדי קולק, כולל 17 חללי עבודה העומדים לרשות אמנים ירושלמים מובילים בארץ ובעולם; גלריה מקצועית, ייחודית בגודלה, המציגה תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית; וסדנת הדפס הפתוחה לקהל הרחב. כמו כן מפעיל המרכז תוכנית סדנאות – Teddy Talks & Practice, שמטרתה להקנות לאמנים פלסטיים כלים מעשיים שיסייעו להם להתנהל בשדה האמנות הישראלי והבינלאומי.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

סיפורי אוכל בעיר העתיקה

בין חומות העיר העתיקה בירושלים מסתתרת לה בענווה ובצניעות תרבות קולינרית ענפה וטעימה במיוחד. בסיור זה נחשוף את סיפורי האוכל של העיר העתיקה. בין חנויות המזכרות ודוכני המיץ המערביים מבצבצות חומוסיות רבות – בחומוס ערפאת ננגב צלחת חומוס טרי שזה עתה הורד מן האש נמעך ונטחן למחית ריחנית נהדרת, המזמין אליו פיתה חמה לניגוב ולצדו […]

ולנו יש פלאפל

אין יותר ישראלי מפלאפל כמו שאין יותר ישראלי מהויכוח ארוך השנים – איפה נמצא הפלאפל הכי טעים בארץ? בירושלים כמובן! אבל גם כאן, ההכרעה לא קלה. הכדור הזהוב הפך זה מכבר לסמל ולסנדוויץ' הכי ישראלי שיש – פשוט, טעים ומלא טעמים שממלאים כל אחד בדרכו את הגוף והנפש. הצטרפו אלינו למשימה לאומית בבירור מהו הפלאפל […]

!It’s Tea Time

מסיבת תה וסדנא עם "מלכת הריבות"  האנגלים חוזרים לעין כרם – מסופר כי המקום האהוב על הבריטים לבילוי סאנדיי בתקופת המנדט היה עין כרם. כאן נהגו לפקוד את בתי הקפה ולהתארח בבתי המוכתארים. במסגרת פסטיבל 'מסעדות פתוחות' תארח אתכם בביתה המשוררת ומספרת הסיפורים שושנה קרבסי. הבית העתיק בעין כרם ישחזר את מסורת מסיבות התה האנגליות. […]