סדנאות האמנים - אצטדיון טדי | תאווה לעיניים

קרן בר-גיל

במפגש חד פעמי יספרו קרן בר-גיל ושלושה שפים על חיבור בין אוכל ואומנות . קרן בר- גיל, אוצרת אומנות, השיקה בקיץ את ספרה "מדיה מעורבת" , הנראה תחילה כספר מתכונים רגיל אך במבט שני מתגלה שלא כל האוכל ניתן לאכילה וחלק מהמתכונים הם למעשה יצירות אומנות. בספר תמצאו אושיות קולינריות בולטות כגון ניר צוק, ננה שריר ורותם ליברזון לצד אמנים מובילים, כאשר הגבול בין אמנות ואוכל מתעתע ומבלבל .
במפגש תצפו בשלושה שפים יוצרים מול עיני הקהל אוכל שהוא אומנות:  מנדלה מפסטו, וויסקי ונענע , מרציפנים שמדמים אריטקטורה וקדישמן מקרם קשיו – חוויה ויזואלית שתוכלו גם לטעום.
במסגרת האירוע יוכל הקהל גם להנות משתי תערוכות יחיד: "רקפת וינר עומר: אוטובוסים בים התיכון" ו"אבינועם שטרנהיים: פינה". בנוסף במתחם תוצג התערוכה "שיחת מסדרון 3" של אמני הסדנאות שתתמקד ביצירות בתהליך עבודה.

האירוע יתארח בסדנאות האמנים הגלריה החדשה טדי, שהיא מרכז עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים. חלל שהינו דוגמא בפני עצמו לשילוב נדיר בין אמנות וספורט.

קרדיט לצלמת: הילה מרסל קוק

אודות המקום

הגלריה החדשה - סדנאות האמנים טדי היא מרכז עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית של עיריית ירושלים, הפועל קרוב לעשרים שנה במטרה לקדם את תחום האמנות החזותית בירושלים, לעודד אמנים צעירים ומבטיחים להישאר בעיר וליצור בה ולתמוך באמני ירושלים הוותיקים. המתחם, הממוקם בחלל פנימי תחת הטריבונות באצטדיון הכדורגל הירושלמי על שם טדי קולק, כולל 17 חללי עבודה העומדים לרשות אמנים ירושלמים מובילים בארץ ובעולם; גלריה מקצועית, ייחודית בגודלה, המציגה תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית; וסדנת הדפס הפתוחה לקהל הרחב. כמו כן מפעיל המרכז תוכנית סדנאות – Teddy Talks & Practice, שמטרתה להקנות לאמנים פלסטיים כלים מעשיים שיסייעו להם להתנהל בשדה האמנות הישראלי והבינלאומי.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

FIESTA – מסיבת חורף מקסיקנית

אף פיאסטה מקסיקנית אמיתית אינה שלמה בלי נהרות של מזקל שזורמים לכוסות כמו מים. למרות ההיכרות הטרייה יחסית של הישראלים עם המשקה הלאומי של מקסיקו, האינדיאנים שחיו במרכז מקסיקו גילו את הגרסא המוקדמת של המזקל כבר לפני כ-2,000 שנה. שלא כמו אחותו הקטנה והמפורסמת יותר, הטקילה, המיוצרת אך ורק מאגבה כחולה, את המזקל מכינים מכל […]

מתנות מהטבע

סיור ליקוט בהרי ירושלים תארו לכם מסעדה עצומה בה מגוון המנות בלתי מוגבל. הכל חדש ומרגש, מפוצץ בטעם, מסקרן טרי ורענן. כל שעליכם לעשות הוא לגשת ולקחת… ככה התחלנו את חיינו על פני הכדור המופלא הזה. מלקטים עשבים ועלים ומגלים עוד ועוד טעמים ועוד ועוד קסם נסתר. הופכים את האוכל שלנו למעניין יותר, בריא יותר […]

מנות מהאגדות- "מרק דלעת"

מנות מהאגדות – שעת בישול לילדים בהשראת סיפורי ילדים קלאסיים "מרק דלעת, המרק הטעים ביותר שאפשר להעלות על הדעת, מתבשל כאן, בבקתה, על-ידי החתול שקלף את הפרי וגם פרס, ועל-ידי הסנאי, שבחש בסיר ובחש ובחש ובחש, ועל-ידי הברוז, שהביא מלחיה ובזק למרק לא הרבה מדי ולא מעט." מתוך הספר "מרק דלעת" מאת הלן קופר, נוסח […]