ביתא - בית לאמנות, חברה ועיר | הבקרוב של העתיד הקרוב

עדי יופה

ללא עלות

הטכנולוגיה משתלטת על חיינו, הופכת אותם לקלים יותר, נוחים יותר, אבל גם מנוכרים יותר – הגירויים בכל מקום וקשה לנו שלא להתפתה. הצורך המיידי בנוכחות אנושית במרחב הולך ופוחת, אבל מה זה אומר על העתיד שלנו, זה שמחכה ממש מעבר לפינה?
בימים אלו מוצגת בחלל הגלריה של ביתא: בית לאמנות, חברה ועיר תערוכת היחיד של האמן הרב-תחומי רן סלוין "מציאות רדומה", אוצרת: אביטל נאור וכסלר.
בתערוכה, המורכבת ממיצבי וידאו וסאונד שהותאמו לחלל, יוצר סלוין מארג של דימויים המוכרים לכולנו מהמציאות היומיומית ויוצר מתוכם מציאות חלופית מקבילה, דיגיטלית או עתידית. מה מתרחש במרחב המוכר כשנפתחים בו שערים אל עולמות אחרים? מה נותר מהנוכחות האנושית כשהדיגיטציה אינה מרוסנת?

בתוך החלל העתידני שיצר סלוין תתארח הטרנדולוגית והמומחית לעתידנות עסקית עדי יופה, ותנסה לענות על שאלות אלו תוך התבוננות על השינויים בחיי היום יום שלנו לאור מגמות העתיד ובשיח ישיר ועקיף עם התערוכה.
בשיחה על עתיד האנושות והקולינריה ומה שביניהם – נתבונן על המציאות המשובשת בה אנו חיים. מציאות שבה שינויים תדירים של טכנולוגיה משנים את כל מה שהכרנו ולוקחים אותנו אל מציאות שבה אלגוריתמים ואוטומיזציה מנהלים אותנו ומעלימים מחיינו יותר ויותר פעולות, מקומות ודברים. האם בתוך מציאות כזאת נמשיך לצאת לאכול במסעדה או נתמכר לניכור? מדוע דווקא במציאות מנוכרת אנשים מחפשים קולינריה עם קונספט? ואולי בכלל הנוכחות האנושית היא העתיד?

קרדיט עבודות : רן סלוין

רקע 
כבר עשור שעדי יופה עוסקת בניתוח וחיזוי טרנדים. במהלך שנים אלה, מעניקה שירותים לחברות הגדולות בישראל בכל הקשור למגמות עתידיות והשפעתן על חברות. מחלוצות התחום בארץ . יופה משמשת כמרצה בבית הספר למנהל עסקים בבינתחומי בהרצליה ומלמדת חיזוי מגמות עבור התוכנית הבינלאומית ועבור התוכנית הישראלית. כמו כן, משמשת כמרצה בתוכנית למנהלי חדשנות של הטכניון.

רן סלוין, אמן רב-תחומי, חי ויוצר בתל אביב, עבודותיו הוצגו במוזיאונים בארץ ובעולם. יצירתו של סלוין מתפרשת על פני קולנוע, סאונד, צילום, מיצבי וידאו ומופעי וידאו-סאונד. עבודותיו לעיתים קרובות נושקות לקולנוע ולבדיוני במובן הרחב שלהם, והוא נוטה לעסוק בשינויים של סדר בתפיסה תודעתית ובנוף מקומי ואוניברסלי, ובדימויים ואתרים מסתוריים.

אודות המקום

ביתא - בית לאמנות, חברה ועיר, הוא מרכז אמנות עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים, המרכז הוקם ב2014 במבנה סיידוף ההיסטורי ברחוב יפו בירושלים, בשכנות לשוק מחנה יהודה. המרכז מהווה בית פעיל לקידום ואירוח יוזמות אמנותיות ומרכז לתיירות אמנותית בירושלים. ביניהן: גלריה המציגה תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית, מפת האמנות של ירושלים שהושקה בימים אלה, סיורי אמנות, קורסי עיצוב ואיור, אתר 360 של חללי אמנות בעיר, אירוח קבע של סדנת העץ של מוסללה, ואאוטליין שבוע האיור והמילה של ירושלים.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

אבירי השולחן האדום

ארוחת שחיתות לילית קרבות האבירים לא היו הדבר המפואר היחיד שהם היו ידועים בזכותו. כבר כנערים למדו האבירים המתחילים איך למזוג יין ואיך לחתוך בשר ושטקס הסעודה היה לא פחות חשוב מטקס הקרב. בסופו של יום ארוך ומפרך הם התכנסו סביב שולחן אחד עצום מימדים לארוחה מפוארת אך מחוספסת. בתפריט: בשר, בשר ועוד בשר. האווירה […]

אינו קופא על שמריו

ארוחה ומפגש על לחם, אדם והתחדשות לחם הוא המזון הבסיסי, המהותי ביותר שאנחנו אוכלים. הוא החיבור שלנו לאדמה ולמקורות. הצטרפו אלינו למפגש ייחודי עם אנומראל עוגן, חוקר לחם מהבולונז'רים המובילים בארץ, שהחל את דרכו מאחורי התנורים לפני למעלה מעשרים שנה. הוא למד בצפון איטליה ובארץ והקים את מאפיית "ריפתא" בכפר כליל, בה אפה אלפי ככרות […]

החיים הם כמו קופסת שוקולדות

קרם פסיפלורה, מלח ים, סברס, ליצ'י ואפילו בזיליקום. שוקולד מריר, חלב ואפילו לבן. כשפורסט גאמפ הוציא לאוויר העולם את אחד הציטוטים הקולנועיים המפורסמים ביותר, אפילו הוא לא ידע שהאפשרויות הן כל כך רבות. כאלה הם הפרלינים של יער הקקאו של יערה קלמנוביץ', מלאי הפתעות שמשמחות את הבטן והלב. תמיד מתחדשים, מרגשים ומסקרנים. הצטרפו אל השוקולטיירית […]