הבקרוב של העתיד הקרוב

14.11

איפה יפו 155, ירושלים, ישראל

עדי יופה

ביתא - בית לאמנות, חברה ועיר

ללא עלות

הטכנולוגיה משתלטת על חיינו, הופכת אותם לקלים יותר, נוחים יותר, אבל גם מנוכרים יותר – הגירויים בכל מקום וקשה לנו שלא להתפתה. הצורך המיידי בנוכחות אנושית במרחב הולך ופוחת, אבל מה זה אומר על העתיד שלנו, זה שמחכה ממש מעבר לפינה? בימים אלו מוצגת בחלל הגלריה של ביתא: בית לאמנות, חברה ועיר תערוכת היחיד של […]

הטכנולוגיה משתלטת על חיינו, הופכת אותם לקלים יותר, נוחים יותר, אבל גם מנוכרים יותר – הגירויים בכל מקום וקשה לנו שלא להתפתה. הצורך המיידי בנוכחות אנושית במרחב הולך ופוחת, אבל מה זה אומר על העתיד שלנו, זה שמחכה ממש מעבר לפינה?
בימים אלו מוצגת בחלל הגלריה של ביתא: בית לאמנות, חברה ועיר תערוכת היחיד של האמן הרב-תחומי רן סלוין "מציאות רדומה", אוצרת: אביטל נאור וכסלר.
בתערוכה, המורכבת ממיצבי וידאו וסאונד שהותאמו לחלל, יוצר סלוין מארג של דימויים המוכרים לכולנו מהמציאות היומיומית ויוצר מתוכם מציאות חלופית מקבילה, דיגיטלית או עתידית. מה מתרחש במרחב המוכר כשנפתחים בו שערים אל עולמות אחרים? מה נותר מהנוכחות האנושית כשהדיגיטציה אינה מרוסנת?

בתוך החלל העתידני שיצר סלוין תתארח הטרנדולוגית והמומחית לעתידנות עסקית עדי יופה, ותנסה לענות על שאלות אלו תוך התבוננות על השינויים בחיי היום יום שלנו לאור מגמות העתיד ובשיח ישיר ועקיף עם התערוכה.
בשיחה על עתיד האנושות והקולינריה ומה שביניהם – נתבונן על המציאות המשובשת בה אנו חיים. מציאות שבה שינויים תדירים של טכנולוגיה משנים את כל מה שהכרנו ולוקחים אותנו אל מציאות שבה אלגוריתמים ואוטומיזציה מנהלים אותנו ומעלימים מחיינו יותר ויותר פעולות, מקומות ודברים. האם בתוך מציאות כזאת נמשיך לצאת לאכול במסעדה או נתמכר לניכור? מדוע דווקא במציאות מנוכרת אנשים מחפשים קולינריה עם קונספט? ואולי בכלל הנוכחות האנושית היא העתיד?

קרדיט עבודות : רן סלוין

רקע 
כבר עשור שעדי יופה עוסקת בניתוח וחיזוי טרנדים. במהלך שנים אלה, מעניקה שירותים לחברות הגדולות בישראל בכל הקשור למגמות עתידיות והשפעתן על חברות. מחלוצות התחום בארץ . יופה משמשת כמרצה בבית הספר למנהל עסקים בבינתחומי בהרצליה ומלמדת חיזוי מגמות עבור התוכנית הבינלאומית ועבור התוכנית הישראלית. כמו כן, משמשת כמרצה בתוכנית למנהלי חדשנות של הטכניון.

רן סלוין, אמן רב-תחומי, חי ויוצר בתל אביב, עבודותיו הוצגו במוזיאונים בארץ ובעולם. יצירתו של סלוין מתפרשת על פני קולנוע, סאונד, צילום, מיצבי וידאו ומופעי וידאו-סאונד. עבודותיו לעיתים קרובות נושקות לקולנוע ולבדיוני במובן הרחב שלהם, והוא נוטה לעסוק בשינויים של סדר בתפיסה תודעתית ובנוף מקומי ואוניברסלי, ובדימויים ואתרים מסתוריים.

אודות המקום

ביתא - בית לאמנות, חברה ועיר, הוא מרכז אמנות עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים, המרכז הוקם ב2014 במבנה סיידוף ההיסטורי ברחוב יפו בירושלים, בשכנות לשוק מחנה יהודה. המרכז מהווה בית פעיל לקידום ואירוח יוזמות אמנותיות ומרכז לתיירות אמנותית בירושלים. ביניהן: גלריה המציגה תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית, מפת האמנות של ירושלים שהושקה בימים אלה, סיורי אמנות, קורסי עיצוב ואיור, אתר 360 של חללי אמנות בעיר, אירוח קבע של סדנת העץ של מוסללה, ואאוטליין שבוע האיור והמילה של ירושלים.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

דיסקו שוק

ארוחה שכולה סלואו פוד סיר מרק ענק עולה על האש במרכז גינה קהילתית. בתוכו מתבשלים לאיטם, בהמון אהבה, ירקות השוק הסמוך שלא מצאו בית חם… ככה החלה את דרכה לפני שש שנים מסורת ה"דיסקו סופ" בברלין כחלק מתנועת ה"סלואו פוד" העולמית. התנועה מכנסת יחד אנשים שמאסו בקצב החיים המהיר ובזבוז האוכל האדיר שהביא איתו העולם […]

סיפור אהבה מקסיקני

סדנת הכנת טאקוס ומפגש עם לואיס כרוז, לאה סטופר ויטי לוסון אם יצא לכם לנגוס בטורטיה, ללגום מרגריטה או לנגב גווקאמולי (וגם אם רק שמעתם ומעולם לא טעמתם) בטח תסכימו שאוכל מקסיקני זה אוכל שמח – מלא באופטימיות, צבעים, טעמים ואהבה. אוכל עם מורשת ארוכה שמגיעה עד לבני המאיה ויחד עם זאת מושפעת ממטבחים זרים […]

שבת בבוקר יום יפה…לקפה

שבת בבוקר בירושלים. נצא אל רחובות מרכז העיר הגדושים לעייפה במהלך השבוע, אותם מקבלת השבת רגועים ויפים, ריקים מרכבות ורעש מכוניות. נגלה את בתי הקפה הקטנים והמיוחדים, שם כל ירושלמי שנפשו חשקה בקפה טוב של בוקר באווירה של נועם ועם קורטוב קדושה ידע למצוא את מקומו. נסייר בעקבות המרכיבים שהופכים ארוחת הבוקר הירושלמית לכל כך […]