גלן | ארוחת ערב און דה רוקס

לאון שוורץ

180 ליחיד \ 280 לזוג

כשג'ורג' ברנארד שואו כינה את הויסקי "קרן שמש נוזלית" הוא כנראה דיבר על הרגע שבו לגימה קסומה של סינגל מאלט מחליקה בגרון וממלאת את הגוף כולו בחמימות מרגשת. יש כל כך הרבה סוגים של ויסקי וכל כך הרבה אופנים לגשת אליו ולמקסם את החוויה החד פעמית הזאת של שתיית ויסקי.

בסדנת שתייה שתלווה בארוחת בשרים סקוטית, ילמד אתכם הגורו של הויסקי, לאון שוורץ, איך באמת שותים ובוחרים ויסקי. תטעמו סינגל מאלטים יוצאי דופן שעוד לא פגשתם ואפילו תזכו לטעום לפחות מהדורת אספנים אחת שתשנה את חייכם.

אודות המקום

הגלן הוא מוסד לאנשים שאוהבים לשתות כשרוקנרול טוב באמת מתנגן ברקע. מעל 300 סוגי ויסקי שונים יקבלו כאן את פניכם לצד עשרים ברזי בירה, בהן בירה עם ויסקי, שמכינים במיוחד עבור המקום ומישנים בחביות עץ עם דבש וויסקי מעושן. לצד כל אלו תמצאו כאן גם נשנושים שמרפדים טוב את הבטן ועושים כבוד לאלכוהול.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

בריושים של בוקר

כדרכו של כל אופה, תשכימו קום ותפגשו את דוד לאור בקונדיטוריה שלו עם שחר, לסדנא מעשית של הכנת בריושים. לאור, המתמחה במאפי בוקר צרפתים, יחשוף בפניכם את כל הטיפים, המתכונים והסודות שיוצרים את הקלאסיקה הצרפתית המופלאה – הבריוש, ואתם תגלגלו, תתפיחו, תאפו מגוון מילויים וצורת של בריושים מתוקים ומלוחים וגם, כמובן, תטעמו. כשר

סיפורים מהפתיליות

"עזורה" היא כבר מזמן שם נרדף לאוכל ירושלמי. המוסד, שהקים עזרא שרפלר, מאכיל המוני עולים ברגל מאז שנות החמישים. גרגרנים מכל קצוות הארץ מגיעים במיוחד כדי לטעום מהתבשילים הביתיים שמחכים להם על פתיליות. "עזורה" הייתה מהמוסדות הראשונים שקמו בשוק מחנה יהודה מסוג המקומות שעיצבו את דמותו של השוק והפכו למוסדות מיתולוגיים מבלי לאבד את ייחודיותם.

משמר המפרץ

יאסר עיסא, תושב שועפאט, הוא ברמן בפאב המיתולוגי "סירה". כישורי הבישול הנדירים שלו התגלו בשעות הקטנות של הלילה כשהיה מוציא מהתיק תבשילים נדירים בקופסאות פלסטיק ומחלק ליושבי הבר השיכורים. אוכל שהוא קצת פלשתיני, קצת פיוז'ן ומלא בהמון אהבה של יאסר. בערב המיוחד יאסר מוציא את התבשילים המטריפים שלו מהקופסאות, בדגש על מנות ממדינות המפרץ, ומגיש […]