לחם הקודש

כיכרות לחם חום

השנה בפסטיבל – עושים כבוד למאכל שהוא התמצית של הכל עם שיתופי פעולה מגרים במיוחד עם מאפיות ומוסדות ירושלמים שאתם חייבים להכיר!

הלחם הוא הכל. הוא המזון הבסיסי והמהותי ביותר שאנחנו אוכלים כבר 6,000 שנה. הוא הריח שממלא את הרחוב עוד לפני ציוץ הציפורים, הוא פרוסה קלויה עם חמאה שנמסה לאיטה, הוא הכריך המושקע שהכנתם למישהו שאתם אוהבים באמת. הלחם חוצה גבולות גיאוגרפים, תרבותיים וחברתיים. הוא מרכזן של מסורות ופולחנים. הוא הגורמה של עניי העולם ושועיו. הוא משמח ומנחם. מורכב וכל כך פשוט.

השנה בפסטיבל נתחקה אחר ההיסטוריה של המאכל שהוא לא פחות ממעשה קסמים בשורה של אירועים ושיתופי פעולה שיגרו לכם את בלוטות הטעם והמחשבה. נחקור את המנהגים והטקסים סביב הלחם בתרבויות שונות, נלמד על סוגי הדגנים וקמח ונתמסר לכוריאוגרפיית הטחינה, הלישה והכנת הלחם.
אבל לפני שנצא לדרך, קבלו כמה המלצות טריות טריות על המאפיות ומוסדות הלחם הירושלמים שאתם פשוט חייבים להכיר.

***
לחם תומר הוא כבר מזמן מוסד מוערך בבירה. לכאן מגיעים עולי רגל נאמנים מכל קצוות הארץ כדי לרכוש לחמים, לחמניות, באגטים, פוקאצ'ות ומיני מאפים טריים. המהדרין לא פוסחים על הארוחות הקטנות המבוססות על הלחמים והמאפים הידועים. ההמלצה שלנו היא: "פיקניק אצל תומר" – בו אתם בוחרים כל מה שמתחשק (לחם, גבינות, ממרחים, מתוקים) כדי להרכיב לכם חגיגת בוקר אמיתית. 
לחם תומר, תלפיות: פועלי צדק 2; רחביה: עזה 30; קטמון: הל"ה 22, קטמון; ארנונה: לייב יפה

***
מאפיית טלר היא פנינה אמיתית שמסתתרת בנבכי שוק מחנה יהודה. בטלר תמצאו עשרות סוגים של לחמים, רובם מבוססי מחמצות (כמו שיפון, כוסמין, דגנים, עגבניות, זיתים), לחמניות, עוגות ועוגיות וכמובן, גולת הכותרת, חלות אווריריות לשבת שיגרמו לכם לשכוח מכל הצרות ולהתמסר.
מאפיית טלר, שוק מחנה יהודה

***
פיצה קראפט היא פיצריה קטנה בשוק מחנה יהודה. קראפט הוקמה על ידי בני הזוג מירי ודוד קפלן, שהחליטו להתמקד במרכיבים איכותים ובהכנת בצק מחמצת. בתהליך הכנתו של הבצק משקיעים בני הזוג קפלן שלושה ימים טובים לפני שהם מחברים אליו רוטב עשיר שנעשה במקום מעגבניות איטלקיות ועשבי תיבול טריים. אל תפספסו את הפיצה עם תוספת הסלק, מדובר בהברקה של ממש! בפסטיבל הקרוב יארחו הקפלנים סדנא שכל גרופי פיצה אמיתי חייב לעצמו. חכו לפרטים…
פיצה קראפט, שוק מחנה יהודה.

***

מאפיית ראסל הקטנה והחמימה הוקמה על ידי ראסל זקס בהשראה צרפתית. ראסל מניח את הבצק בסלסלות עץ ונותן לו לתפוח לאט לאט ובקצב שלו לפני שאופה אותו בתנור אבן לוהט. אנחנו עדיין חולמים בלילות על לחם הזיתים והרוזמרין השמיימי, לחם התבואה שנעשה מקמח מלא טחון בכמה רמות ועל לחם באשר – לחם ארוך מקמח מלא וקמח שיפון שראסל אופה במיוחד עבור חנות הגבינות "באשר" בשוק ולמען החלומות שלנו.
ראסל, הדקל 2, ירושלים