חוות עיזי הר איתן | מפגש על גבינה ולחם

עומר זלצר ויפתח לחם (ברקת)

300

גבנות היא אמנות. גבינת אמן משובחת מבטאת בטעמיה הבנה עמוקה במדעי החיים על פני כדור הארץ מאקלים ועד בקטריה. עומר זלצר ויפתח לחם, אמני גבינה ולחם, יכניסו אתכם לסוכה מעוררת השראה בטבורה של חוות עזי הר איתן ולעומקם של חומרי הגלם המקומיים החיבור והיחס שלהם לסביבה; יסבירו על התהליכים המסורתיים ויישומם ביצור מוצרים עיליים, על החיבור בין המוצר לסביבתו הטבעית ועל ההבדלים שבין אותו דבר בסיסי אתו אנו מציגים לבין המוצרים התעשיתיים.

בחלקו המעשי של המפגש תרכיבו יחד עם זלצר וברקת מנה שכולה חומרי גלם עילאיים וחיבור לטבע ולסביבה. לאחר שתאפה בתנור האדמה, תתענגו על טעמיה, שכמותם לא פגשתם.

בתום הסדנא תוכלו לרכוש מהגבינות המשובחות המיוצרות במקום וממבחר לחמים שנאפו בתנור האדמה.

** הסדנא נערכת במרחב הפתוח של הרי יהודה, לכן יש להצטייד בבגד חם ולהגיע לבושים בהתאם לסדנא מעשית.

אודות המקום

מערבית לירושלים, באזור שידע עבודת אדמה בששת אלפי השנים האחרונות , על מורדותיו המזרחיים של הר איתן ובקרבת מעיינות הסטף, נמצאת חוות עיזי הר איתן. החווה הוקמה בשנת 1974 על ידי שי זלצר ובני משפחתו ובה עדר בן 170 עזים, גן ירק אורגני, ומחלבה עטורת שבחים. יפתח לחם (יפתח ברקת) הוא אופה-אומן ושף גורמה המשלב בין תזונה טבעית מבוססת צמחים לבין אומנות ההכנה וההגשה. יפתח התמחה במשך שנים באפיית לחמים הנובעים ממסורת האפיה הצפון-אירופאית ומתורגמים לשפה עכשווית ומקומית,  תוך שימת דגש על החיבור למקורות הטבעיים של החומר ודרכי עיבוד והתפחה ממושכים.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

שוק עם שיק – חווית האירוח של יודל'ה מבית מחניודה

איך יוצרים חווית אירוח בלתי נשכחת? איך מכניסים את שמחת החיים של השוק לתוך מטבח מודרני? איך הופכים ביקור במסעדה לבילוי לילי נטול מניירות? ואיך מתגלגלות המנות האהובות עליכם מדוכני השוק אל הצלחת? השף אסף סרי ייקח אתכם לביקור בעולמו של בר האוכל השמח – "יודל'ה", אחיו הצעיר והבועט של "מחניודה". אחרי כוס קפה של […]

קוסקוס ואהבה – סדנת הומאג' לקוסקוס בבית העתיק בכפר

המשוררת ומספרת הסיפורים שושנה קרבסי מכניסה אתכם לביתה העתיק – הבית העתיק בעין כרם, בן 250 השנים, למפגש שכולו קוסקוס וסיפורים. בעת שתלמדו להכין קוסקוס בשלושה צבעים, וגם כמה קיצורי דרך וטיפים, תשמעו איך קוסקוס קשור לאהבה ולחשק. המפגש יערך על דרך השירים, הסיפורים והטעמים, כולל קפה, עוגה וקוסקוס משגע.

עמים וטעמים בירושלים

העמים שהגיעו לבנות בירושלים עוד במאה ה-19הותירו את חותמם גם בתחום הקולינריה. גם כיום ממשיכה ירושלים להוות בית למגוון תרבויות קולינריות מרחבי העולם. בסיור קולינרי עשיר במיוחד נצא למסע גדול במרחקים קטנים: נשמע את סיפור המייסדים של מסעדת "דארנא" שהגיעו עם גלי העלייה הגדולים ממרוקו, נבקר במסעדת "קוהינור" ההודית הידועה, נטעם לחם אתיופי שאינו אינג'רה […]