מוזיאון ישראל | תאווה לעיניים: על אמנות ואוכל

קרן בר-גיל

ללא עלות

"היא שלחה להביא מאותן עוגיות סמיכות וגוצות המכונות מדלנות קטנות, שנוצקו, כמדומה, בקשוה גלית כקונכיית סן-ז'אק. לא עבר זמן, ובמכאניות, מדוכדך מן היום המשמים ומהסתמנותו של מחר עגום, הגשתי אל שפתי כפית של תה, שבה טבלתי חתיכה מהמדלן. אבל בשבריר הרגע שבו נגעה בחכי הלגימה הבלולה בפתיתי העוגייה, עבר בי רעד, נדרכתי למופלא שהתחולל בקרבי. עונג פשט בי, מבודד, בלי שורש סיבתו". בתיאור זה מתוך הרומן "בעקבות הזמן האבוד" הפך מרסל פרוסט את המדלן, מעוגיה למחולל זיכרון. הקשר בין אוכל לביטוי אמנותי ורגשי נוכח רבות בשדה האמנות: עוגיות המקרונים במחזה "בית הבובות" של הנריק איבסן, פאי התפוחים ברומן "בדרכים" של ג'ק קרואק, פחיות המרק של קמפבל בעבודותיו של אנדי וורהול או השולחן עמוס מיני המאפים הצבעוניים בסרטה של סופיה קופפולה "מרי אנטואנט". אלה ורבים אחרים מעטרים יצירות אמנות המוכרות לכולנו.

חיבור זה בין אמנות לאוכל מלווה את אוצרת האמנות קרן בר-גיל בהיסטוריית חייה כמו גם בהווה המקצועי שלה. שם משפחתה של בר-גיל, המתמחה באמנות עכשווית, הוא עיברות של 'בייגל'. המיתוס גורס שסב סבה הוא שהמציא את הבייגל בפולין. כשמשפחתה עלתה לארץ, היא הקימה את מפעל "בייגל את בייגל", בו בילתה בר-גיל שעות ארוכות בילדותה.

במהלך כשנה, איתרה וריכזה בר-גיל אמנים שגוף עבודתם קשור לאוכל ושפים ופודיז שהעשייה שלהם היא בבחינת אמנות: ננסי פוגמרין, עורכת דין במקצועה ושוקולטיירית אוטו דידקטית המכינה מיצבי שוקולד בהשראת יצירות אמנות;  איתמר בגליקטר שבנה גוף עבודה של יצירות אמנות עשויות שוקולד המיועדות לעיוורים; שי פרנקל, איש עסקים ודייג חובב ה'מצייר' באמצעות מנות דג; נלי הורוביץ שתיעדה בכל יום במשך שנתיים את ארוחות הבוקר שהכינה לביתה. עבודות שופעות ומרהיבות אלה ואחרות מרכיבות תערוכה שלא ברור מה מהמוצג בה אכיל ומה הוא יצירת אמנות. קרן בר-גיל תוביל אתכם בנבכי התערוכה המתעתעת שבמוזיאון ישראל ובמעמקי היחסים שבין עולם האוכל לעולם האמנות, המרכיבים את עולמה הפנימי האישי.

אודות המקום

מוזיאון ישראל הוא מוסד התרבות הגדול ביותר במדינת ישראל ונמנה עם המוזיאונים לאמנות וארכאולוגיה המובילים בעולם. האוסף האנציקלופדי העשיר של המוזיאון, מערש הציוויליזציה ועד היום, מוצג בארבעה אגפים: האגף לאמנות, האגף לארכאולוגיה, האגף לאמנות ותרבות יהודית ואגף הנוער לחינוך לאמנות. המוזיאון נוסד בשנת 1965, והצליח ב-50 שנות קיומו לבנות אוסף נרחב ומגוון ובו כחצי מיליון פריטים המשקפים את מלוא המגוון של התרבות החומרית.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

החוויה הכורדית – אירוח כורדי וסדנת בישול

הכורדיה מעמק התימנים – הבשלנית ומספרת הסיפורים דליה חרפוף תקבל אתכם בבית האבן המיוחד שלה לצלילי מוסיקה כורדית, ריקודים וסיפורים מילדותה. לאחר שתתגלגלו מצחוק מסיפוריה תגלגלו יחד איתה קובה בסדנת בישול מעשית, תטעמו קובות עשי ידיכם עם תוספות מגוונות ותקנחו בקפה ועוגה.

שף ליום אחד

אם יש מקצוע אחד בעולם שמצליח לשלב בין חלומה של כל אם, שחצה את גבולות הרפואה ועריכת הדין, לבין הזוהר של כוכב הרוקנרול –אין ספק שמדובר בשף. זה לא מפתיע כשמדובר בעבודה המשלבת דיוק של מנתח עם תשוקה של אומן. מסעדת "אקליפטוס" מגשימה את חלומו של כל בשלן בנשמה ומאפשרת לכם להיות שף ליום אחד. […]

על טעם ועל ריח יש מה להתווכח

כמה טעמים יכולה הלשון לזהות? האם יכולים להתגלות טעמים חדשים? מהו טעם נרכש – כיצד משתנה טעמנו עם השנים ומה משפיע על תחושת הטעם שלנו? וגם – מה הטעם של פיצה? ואיך כל זה קשור לדובי הפנדה? נעמי זיו ד"ר לכימיה וביואינפורמטיקה, עורכת-פטנטים במקצועה ובעלת הבלוג "מדע בצלחת", תערוך מפגש במתחם בתחנה ובו תנסה לענות […]