חליטתה | צ'אי – הכן זאת בעצמך!

גבריאל פיאמנטה

70 ליחיד / 130 לזוג

מה כל כך מיוחד במשקה ההודי  רווי הטעמים הזה שמערבב בין תה לחלב ונודף ניחוח של תבלינים מארצות רחוקות? בסדנת הצ'אי של חליטתה תלמדו על מקורו של הצ'אי, איך הפך ממשקה עבדים למשקה של האליטות ובעיקר איך עושים צ'אי מושלם?

סדנת צ'אי עשה זאת בעצמך, בה תכינו בעצמכם מרקחת צ'אי על פי טעמכם האישי ותוך כדי ליווי והדרכה צמודים של מומחי התה של המקום  בליווי הרצאה על מקור הצ'אי והתגלגלותו ממשקה עבדים למוקה צ'אי אליטיסטי. לבסוף תוזמנו לקחת קופסא של המרקחת שלכם הביתה כי להשוויץ בפני החברים שפספסו.

אל חשש, אם לא תאהבו את מה שהכנתם – תקבלו צ'אי מעשה בית התה הירושלמי.

בנוסף תהנו מ- 15% הנחה על קניית תה וכלים בתום ההרצאה ו- 10% הנחה על תפריט האוכל לפני או אחרי ההרצאה.

אודות המקום

בית התה הירושלמי - חליטתה - הוא בדיוק מה שהחורף הירושלמי צריך. חנות קטנה ומטריפה בה תמצאו אינספור חליטות איכותיות שיעוררו לכם את כל החושים, לצד כלים מיוחדים לשתיית תה ואפילו תפריט עשיר ומגוון שיושב בו עם כל לגימה של תה. המקום המושלם לברוח מהרעש של העיר וללגום ממשקה הצמחים החמים.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

בריושים של בוקר

כדרכו של כל אופה, תשכימו קום ותפגשו את דוד לאור בקונדיטוריה שלו עם שחר, לסדנא מעשית של הכנת בריושים. לאור, המתמחה במאפי בוקר צרפתים, יחשוף בפניכם את כל הטיפים, המתכונים והסודות שיוצרים את הקלאסיקה הצרפתית המופלאה – הבריוש, ואתם תגלגלו, תתפיחו, תאפו מגוון מילויים וצורת של בריושים מתוקים ומלוחים וגם, כמובן, תטעמו.

תוצרת הארץ – ארוחה מהשדה לשולחן

הירקות שנקטפים עם שחר כשהטל עוד לא יבש, העלים שנטחנים לממרחים עשירים, החלב שנשאב זה עתה וכבר מתערבב לכדי גבינה טרייה, הריבות הבוהקות שמתבשלות עם בוקר. האדמה נותנת לנו את כל הטוב הזה ולנו רק נותר לקבל אותו באהבה גדולה וליצור ממנו אוכל טרי, טעים, מגרה ומסקרן. כך נראה בוקר טיפוסי בשדות משק עפאים לחקלאות […]

שכנות אופות

אם יש משהו שמחבר בין תרבויות, חוצה חילוקי דעות ומקרב לבבות, זה אוכל. וכזו בדיוק סדנת ההתנסות האינטימית של הקונדיטורית אליה ברנס מעין חמד והבשלנית כיפאיה ברהום מעין רפא. השתיים הכירו כשילדיה של אליה היו בגן החובה בו עבדה כיפאיה. החברות שצמחה בין השתיים והעניין המשותף באפייה ובבישול, הובילו אותן לחקור מאפים ייחודיים מהמטבח הערבי […]