מתחם התחנה | על טעם ועל ריח יש מה להתווכח

ד"ר נעמי זיו

ללא עלות

כמה טעמים יכולה הלשון לזהות? האם יכולים להתגלות טעמים חדשים? מהו טעם נרכש – כיצד משתנה טעמנו עם השנים ומה משפיע על תחושת הטעם שלנו? וגם – מה הטעם של פיצה? ואיך כל זה קשור לדובי הפנדה? נעמי זיו ד"ר לכימיה וביואינפורמטיקה, עורכת-פטנטים במקצועה ובעלת הבלוג "מדע בצלחת", תערוך מפגש במתחם בתחנה ובו תנסה לענות עם הילדים על שאלות אלו ורבות אחרות באמצעות חידות טעימות והתנסות חווייתית בנושא חוש הטעם.

*הרצאה לילדים/הורים וילדים מעל גיל 5

אודות המקום

מתחם התחנה הראשונה נמצא בנקודה קסומה בלב ליבה של ירושלים, בין העיר העתיקה לחדשה, במקום בו שכנה בעבר תחנת הרכבת הראשונה בארץ-ישראל. לאחר 20 שנים בהן נותרה עזובה, התעוררה התחנה לחיים. כיום מציעה התחנה מפגש מרתק בין קולינריה, תרבות, פנאי וספורט, מקום להורים ולילדים, לצעירים ומבוגרים. התחנה שוקקת חיים ושומרת על האווירה והערכים המיוחדים של המבנה ההיסטורי.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

הסודות של אבו גוש – איך להכין את החומוס והבקלאווה הטובים ביותר?

בשכנות לקיבוץ מעלה החמישה, שוכן היישוב שהפך לאימפריית החומוס הישראלית בה נמצאות מנות החומוס הטובות בישראל – אבו גוש. אין מקום טוב יותר מאשר אבו גוש כדי ללמוד איך להפוך בעצמכם למלכי החומוס והבקלאווה. השף אהרון כהן והסו-שף עלאא עוודלה, המנצחים על מטבח מלון "גורדוניה", ילמדו אתכם את להכין המאכלים המלונות המובילים בירושלים משתפים פעולה […]

און דה רוקס – סדנת זיקוק ויסקי

בסדנת זיקוק הויסקי של "בירתנו", יכניס אתכם לאון שוורץ אל תוך תהליך הזיקוק של המשקה שהסופר ג'ורנג' ברנארד שואו כינה "קרן שמש נוזלית". תרגישו את חומרי הגלם, תלמדו על שלבי הבישול ולבסוף גם תלגמו מאותה קרן שמש און דה רוקס או נקי, איך שתעדיפו.

סיפורי אוכל בעיר העתיקה

בין חומות העיר העתיקה בירושלים מסתתרת לה בענווה ובצניעות תרבות קולינרית ענפה וטעימה במיוחד. בסיור זה נחשוף את סיפורי האוכל של העיר העתיקה. בין חנויות המזכרות ודוכני המיץ המערביים מבצבצות חומוסיות קטנות בהם ניתן לנגב צלחת חומוס טרי שזה עתה הורד מן האש. נמעך ונטחן למחית ריחנית נהדרת המזמין אליו פיתה חמה לניגוב ולצידו נערמת […]