מתחם התחנה | משחקים באוכל

הילית שפר

45

כמות הקלישאות על ילדים סרבני אוכל יכולה להאכיל בעצמה שבט שלם. "פה גדול", "הנה בא מטוס" והגדול שבאיומים: "אם לא תאכל מהר, יבוא שוטר", הם רק חלק מהמשפטים שכל הורה זוכר היטב מילדותו ומסרב להאמין שהוא נאלץ להשתמש בו בעצמו. הילית שפר, מאיירת ואמא למודת קרבות, לוקחת את אחת הקלישאות הגדולות – "לא לשחק באוכל!" – ומנפצת אותה לרסיסים בסדנת יצירה מחומרים לא שגרתיים. הילדים ילמדו כיצד להתקרב לאוכל שהם לא בהכרח אוהבים דרך האיור באמצעותו. הילדים יגעו, יציירו, יריחו ויטעמו וגם ילמדו איך להפוך מלפפון וזית לעין, ביצה קשה לשמש וגזר לזנב. אז מי אמר ששום דבר טוב לא יצא מלשחק באוכל?

*לילדים בכיתות א'-ו' או מגיל 3, בליווי הורים

אודות המקום

מתחם התחנה הראשונה נמצא בנקודה קסומה בלב ליבה של ירושלים, בין העיר העתיקה לחדשה, במקום בו שכנה בעבר תחנת הרכבת הראשונה בארץ-ישראל. לאחר 20 שנים בהן נותרה עזובה, התעוררה התחנה לחיים. כיום מציעה התחנה מפגש מרתק בין קולינריה, תרבות, פנאי וספורט, מקום להורים ולילדים, לצעירים ומבוגרים. התחנה שוקקת חיים ושומרת על האווירה והערכים המיוחדים של המבנה ההיסטורי.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

און דה רוקס – סדנת זיקוק ויסקי

בסדנת זיקוק הויסקי של "בירתנו", יכניס אתכם לאון שוורץ אל תוך תהליך הזיקוק של המשקה שהסופר ג'ורנג' ברנארד שואו כינה "קרן שמש נוזלית". תרגישו את חומרי הגלם, תלמדו על שלבי הבישול ולבסוף גם תלגמו מאותה קרן שמש און דה רוקס או נקי, איך שתעדיפו.

מדע בממלכת השוקולד

תערוכה אינטקרטיבית וסדנת שוקולד  מה משותף לעגבנייה, חציל ותפוח אדמה? איזה תבלין מופק מפירותיו של צמח אוג הבורסקאים? מי גילה את אם החיטה ואיזה פרי מרכיב את הקטשופ? מה בין קקאו, חמאה ושוקולד ואיפה ניתן היה לרכוש שוקולד לפני 100 שנה בארץ ישראל? אוכלוסיית העולם גדלה מדי שנה ב-2% וצפויה למנות בשנת 2050 כתשעה מיליארד […]

עמים וטעמים בירושלים

העמים שהגיעו לבנות בירושלים עוד במאה ה-19הותירו את חותמם גם בתחום הקולינריה. גם כיום ממשיכה ירושלים להוות בית למגוון תרבויות קולינריות מרחבי העולם. בסיור קולינרי עשיר במיוחד נצא למסע גדול במרחקים קטנים: נשמע את סיפור המייסדים של מסעדת "דארנא" שהגיעו עם גלי העלייה הגדולים ממרוקו, נבקר במסעדת "קוהינור" ההודית הידועה, נטעם לחם אתיופי שאינו אינג'רה […]