ביתא - אומנות חברה ועיר | משווארמה לקרפצ'יו

נטשה בוגוסלבסקי ובוריס פאבריקנט

ללא עלות

ההרצאה ללא תשלום ברישום מראש כאן באתר

התיישבתם במסעדה שכולם מדברים עליה, הזמנתם את המנות שהמבקרים הכי חשובים המליצו עליהן, המנות מתחילות להגיע לשולחן, הן יפות, מגרות ומפתות במיוחד. אז מה אתם עושים עכשיו? מתנפלים עליהן או שולפים את הטלפון החכם ומחפשים את הזווית המחמיאה ביותר לקרפצ'יו שלכם?

בשנים האחרונות, עלה מעמדם של הפודיז – האנשים שנושמים, חושבים וחיים אוכל – לכדי מעצבי דעה והסגידה לאוכל לכדי תרבות. במקביל עלתה קרנה של הקולינריה הישראלית – אוכל עממי עבר מתיחת פנים ושדרוג וחדר למטבחי המסעדות המובילות.

אחת התגובות האמנויות המעניינות ביותר לתהליך הזה הייתה הקמתו של המגזין האינטרנטי – סייבריס. מאחורי המגזין, עומדים שני אמנים: נטשה בוגוסלבסקי, שותפה וקריאייטיב דיירקטור בסטודיו קוניאק ובוריס פאבריקאנט, צלם, אמן ומוסיקאי בשיתוף עם רן גולני, צלם ואמן. באמצעות המגזין ביקשו השניים לבחון את תרבות האוכל על ידי יצירות המפרקות ומרכיבות מחדש מושגים ודימויים של המאכלים הישראלים ביותר.

במפגש עם שני היוצרים המרתקים נשאל מה זה אוכל ישראלי? מה זאת בכלל ישראליות? אילו תהפוכות עברה הקולינריה המקומית בשנים האחרונות? ובעיקר נעסוק באוכל כחוויה חושית ותרבותית – כזאת של ערבוב וניתוק, חיבור וגזירה ולמעשה מעין מגרש משחקים נפלא של טבע דומם צבעים, ריחות וטעמים.

קרדיט לצלם רן גולני

אודות המקום

 "ביתא" – בית חדש לאומנות בירושלים המתמקד ביחסים בין אומנות חברה ועיר. "ביתא", הממוקם במבנה סיידוף ההיסטורי ברחוב יפו ובשכנות לשוק מחנה יהודה, הינו מרכז אמנות עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית, אגף תרבות ואמנויות ירושלים המהווה בית פעיל לאמנות עכשווית ומרכז לתיירות אמנותית בירושלים. המרכז מהווה פונקציה עירונית חדשנית המפגישה בין אנשי רשות, אמנים, חוקרים ותושבים, ומשמש כמקום לשיח, כבסיס ליצירת שיתופי פעולה וכמנוע לעשייה. הפעילות במקום מתמקדת בסיורי אמנות, טיפוח וקידום יוזמות אמנותיות וחיזוק מוקדי האמנות בסביבה.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

איצ'יקידנה – ערב הודי צמחוני

מגש עגול גדול מימדים מוגש אל השולחן כשעליו אורז לבן בוהק, תבשיל עדשים חמים המכונה דאל ותבשיל ירקות צבעוני – סאבג'י. הצ'פאטי נבצע ועוטף ברכות חתיכה מכל תבשיל ואז מגיע ביס שכולו שמחה. הטאלי ההודי, מאכל הפועלים הפשוט, הפך במהרה לחביב על תרמילאי תת היבשת ההודית שהביאו את בשורת האוכל הפשוט והמנחם הזה לכלל העולם. […]

תוצרת הארץ – ארוחה מהשדה לשולחן

הירקות שנקטפים עם שחר כשהטל עוד לא יבש, העלים שנטחנים לממרחים עשירים, החלב שנשאב זה עתה וכבר מתערבב לכדי גבינה טרייה, הריבות הבוהקות שמתבשלות עם בוקר. האדמה נותנת לנו את כל הטוב הזה ולנו רק נותר לקבל אותו באהבה גדולה וליצור ממנו אוכל טרי, טעים, מגרה ומסקרן. כך נראה בוקר טיפוסי בשדות משק עפאים לחקלאות […]

רחובות על הצלחת / גורמה רחוב

בשנים האחרונות הולך והופך אוכל הרחוב – הסטריט פוד – לכוכב העולה והבלתי מעורער של הקולינריה העולמית. מסעדות עילית מגישות מנות שעד לאחרונה היה ניתן למצוא רק בקרנות רחוב צדדיות ופודיז יוצאים למסעות חוצי יבשות במצוד אחר מנות רחוב שאף אחד עדיין לא טעם. שף טוד ארונס וסו שף יותם כהן ייקחו אתכם מסביב לעולם […]