המוציא | מירושלים לאלג'יר ובחזרה

שף אבי לוי

180

השף אבי לוי לוקח אתכם אל הסירים של ילדותו במסעדת "המוציא". השף, המזוהה עם אוכל אותנטי שבא מהנשמה, ידגים הכנה של מנות ביתיות ושל אוכל רחוב מהמטבח האלג'יראי והירושלמי ויחשוף בפניכם את סוד קסמם. בנוסף, ידגים לוי, בליווי הסברים, כיצד הוא משלב בין מנות מסורתיות לבין טכניקות וחומרי גלם חדשניים, עם מנות כמו: סלט פולים בלימון וזרעי כמון, סלט סלקא – מנגולד, קוסקוס אמיתי מרוקאי בשיטה שלו וטנזייה של פירות יבשים וזעפרן . אך לא לראותן בלבד, בתום הצפייה בהכנות, תתענגו על טעימות מעשה ידיו של לוי.

כשר

 

אודות המקום

אוכל היה מאז ומעולם עבור השף אבי לוי חוויה שלוקחת אותו הרבה מעבר למנה המוגשת לשולחן. זיכרונות ילדותו מורכבים ממראות וריחות הנזידים שהתבשלו על פתיליות של סבתו ומהסירים שהפיצו ריחות מענגים בבית אמו מרים. לאחר זכייתו בתוכנית הטלוויזיה "מאסטר שף", הגשים את חלום ילדותו, לחלוק את תשוקתו לאוכל עם הקהל הרחב, ופתח את מסעדת "המוציא" בסמטאות של רחוב אגריפס. לוי מגיש ב"המוציא" פרשנות ייחודית שלו לאוכל אלג'יראי אותנטי המרכיב תפריט עשיר של מנות שורשיות, בהן מנות הדגל שהפכו למיתולוגיות – סיגר שקדי עגל, פסטיה ובולט.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

סיפורים מהפתיליות

"עזורה" היא כבר מזמן שם נרדף לאוכל ירושלמי. המוסד, שהקים עזרא שרפלר, מאכיל המוני עולים ברגל מאז שנות החמישים. גרגרנים מכל קצוות הארץ מגיעים במיוחד כדי לטעום מהתבשילים הביתיים שמחכים להם על פתיליות. "עזורה" הייתה מהמוסדות הראשונים שקמו בשוק מחנה יהודה מסוג המקומות שעיצבו את דמותו של השוק והפכו למוסדות מיתולוגיים מבלי לאבד את ייחודיותם.

משחקים באוכל

תלמידי האקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" מזמינים אתכם לחוות את האמנות שבקולינריה בסדרת סדנאות יצירה לכל הגילאים. בכל סדנא יעניקו הסטודנטים פרשנות מחודשת מתחום יצירה אחר על אוכל ועל קולינריה. בואו לאכול עם הידיים. בסדנת פיסול בזכוכית תיצרו אובייקטים מעולם האוכל באמצעות התכת מוטות זכוכית צבעוניים. בסדנת אובניים תלכלכו את הידיים, תתחברו לחומר ולחימר ותיצרו קערות […]

אש מכלה, אש בונה – מחווה למטבח של רמה

לפני שנה, יום אחד בלבד אחרי שאירחה סדנא של מסעדות פתוחות, נשרפה המסעדה "המטבח של רמה" כליל. רמה בן צבי ובני משפחתה חזו במקום שטיפחו במשך שנים עולה בלהבות. המוסד בן שני העשורים, שרכש לו חברים ואוהדים רבים, הלך ברגע. אך האש לא מחקה את רוח המקום. את ארוחת המחווה נקיים בליבה של המסעדה החדשה […]