מוזיאון מגדל דוד | חטאים קולינריים – מיצג וידויים

עידו גרעיני

ללא עלות

פרוסת העוגה הנוספת שנאכלה בחרטה, התבלין התימני ששמנו בתבשיל הצרפתי המסורתי, קציצת הכרישה שלא ידענו שמכילה בשר או אכילת זן נכחד של ציפורים.

חטאים קולינריים הם חלק בלתי נפרד ממערכת היחסים שלנו עם אוכל. אנחנו חיים בעידן שבו הסגידה לאוכל שוברת שיאים: תרבות הפודיז, צילומי האוכל באינסטגרם ושפים שהפכו לסלבריטאים.

כל אלה הם חלק מהדת החדשה – FOODISM – דת האוכל. דת שהשתלטה על היום יום שלנו, על הבחירות הקטנות שאנו עושים ועל הריטואלים שקובעים את אורח חיינו: ארוחות הבוקר, הצהריים והערב, ארוחות הביניים וארוחות הטלוויזיה, ארוחות חג ומשפחה, ארוחות שאוכלים לבד וכאלה שאוכלים "על הדרך".

מתוך התבוננות על הטקסיות הדתית ועל מקומה בתרבות האוכל החדשה, מבקש עידו גרעיני ליצור מייצג וידויים קולינריים ראשון מסוגו בעולם. גרעיני-  בעלי הסטודיו ההולנדי "אפטיט" –  מזמין אתכם לקחת חלק פעיל ביצירה הייחודית. במסגרת המיצג שיתקיים במוזיאון מגדל דוד תוכלו להתוודות על הסודות הקולינריים הכמוסים ביותר – האסונות במטבח, האשמה של הקלוריות או השקרים הלבנים אודות טעם, ריח והנאה. בכניסה למיצג, בטרם כניסתכם לספר על חטאיכם, תוזמנו לבחור ולטעום מנה מתוך סדרה של מנות ביס, שכל אחת מהן חוקרת "חטא" קולינרי אחר. לאחר מכן, תיכנסו לחדר בו תתוודו על חטא קולינרי ותקבלו מחילה ביציאה באמצעות מחווה קולינרית.

הוידויים יועלו בהמשך (בכפוף להסכמת המשתתפים) לפלטפורמה בינלאומית שתציגם בתערוכות ברחבי העולם.

עידו גרעיני הוא המייסד ומנהל הקריאטיבי של סטודיו אפטיט הממוקם בהולנד החוקר תרבות אוכל, מנהגים, ורגשות שמתכתבים עם אוכל ומתרגם אותם באמצעות עיצוב למוצרים, חוויות, מותגים, מייצגים, ארוחות וסדנאות. גרעיני מוכר ברחבי העולם כחלוץ בתחומו, המשלב קולינריה ואת אקט האכילה בעולמות העיצוב, האומנות והשיווק. גרעיני מגיע  במיוחד לירושלים לאחר סיבוב הרצאות עולמי בנושא חדשנות וקולינריה.

המיצג ללא תשלום בהרשמה מראש כאן באתר.

ניתן להמשיך לסיור במוזיאון מגדל דוד באותו היום בעלות מיוחדת של 20 ש"ח לרגל אירועי מסעדות פתוחות בירושלים.

המיצג יתקיים בן השעות 10:00-14:00

אודות המקום

  מוזיאון מגדל דוד לתולדות ירושלים ממוקם במצודה מימי הביניים הידועה בשמה 'מגדל דוד' בסמוך לשער יפו, שער הכניסה ההיסטורי לעיר העתיקה. המוזיאון מציג את סיפורה של ירושלים, את האירועים הבולטים בתולדותיה למן העדויות הראשונות לקיום עיר בירושלים באלף השני לפנה"ס ועד להיות ירושלים בירת מדינת ישראל ואת חשיבותה לבני שלוש הדתות. לצד שלל הפעילות המתקיימות במוזיאון ובמטרה לספר את סיפורה של ירושלים בצורה חדשנית ואינטראקטיבית, מגדל דוד מוביל את השימוש באמצעים דיגיטליים המעשירים את חוויית המבקרים ומציע מגוון משחקים ואפליקציות לילידים, למשפחות ולמבוגרים.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

מההר לצלחת: ליקוט עשבי הר לתיבול

בלב משתלה שופעת כל טוב במקום הקסום ביותר בהרי יהודה צמח, כחלק מהנוף המקומי, "המטבח של רמה". החיבור לטבע ולאדמה הוא שהוליד את המסעדה והוא המוביל את החוויה הקולינרית הייחודית שלה. השף תומר ניב יוביל אתכם במסע קולינרי ירוק הנפתח בהר ונסגר בצלחת. הסדנא תתחיל בליקוט ממגוון עשבי המאכל העשיר הצומח סביב המסעדה, ניב יסביר […]

אמנות האוכל והאירוח

אמנות האוכל, היא תורה מורכבת, סובייקטיבית ומתפתחת. כל שף מביא לשולחן את חזונו ואת המגע האישי הייחודי שלו וכל סועד נתון להשפעה אחרת ולחוויה אישית. כשאין גבולות, איך בוחר שף באיזו דרך לצעוד? כיצד הוא יוצר טביעת אצבע קולינרית שהסועד לא יישכח? כיצד מרכיבים כמו שירות, אסתטיקה, טעם, גודל, אווירה ונגישות יוצרים חזון קולינרי? באמצעות […]

ג'ונגל קינוחים

אחרי שחציתם את שוק מחנה יהודה כשבדרך הספקתם לאכול, לשתות ובעיקר להנות, הגיע הזמן לקינוח מושחת. בקצה השוק, אנשי "מחניודה" כבר הזיזו את הכיסאות, עטפו שולחן ארוך בנייר כסף, ערבבו ערק עם לימונדה והרכיבו פלייליסט שיכניס אתכם לאווירה הנכונה. מחניודה מזמינים אתכם לג'ונגל קינוחים בערב בערב פרוע ומתוק במיוחד. הם ישפכו את לב השוקולד שלהם […]