המטבח של רמה | מההר לצלחת: ליקוט עשבי הר לתיבול

שף תומר ניב

160

בלב משתלה שופעת כל טוב במקום הקסום ביותר בהרי יהודה צמח, כחלק מהנוף המקומי, "המטבח של רמה". החיבור לטבע ולאדמה הוא שהוליד את המסעדה והוא המוביל את החוויה הקולינרית הייחודית שלה. השף תומר ניב יוביל אתכם במסע קולינרי ירוק הנפתח בהר ונסגר בצלחת. הסדנא תתחיל בליקוט ממגוון עשבי המאכל העשיר הצומח סביב המסעדה, ניב יסביר על תכונות העשבים והתאמתם לבישול תוך שהוא מכין עבורכם ארוחה בשילוב העשבים שליקטתם.

* במקרה של גשם, הסדנא תתבטל

אודות המקום

את "המטבח של רמה" הקימה רמה בן צבי לפני 20 שנה, כמעט כאנקדוטה: מסעדה ייחודית אי שם בהרים, שפתוחה לקהל רק בסופי השבוע. במרוצת השנים הפכה המסעדה למוסד אוכל של בישול עילי, המדורג בקביעות ברשימת המסעדות המובילות בישראל. על המטבח מנצח השף תומר ניב, היוצר בשיח עם רמה, מנות מקוריות בשימוש בטכניקות בישול מתקדמות, המוציאות את המיטב מחומרי הגלם המקומיים. כך נולד התפריט שהוא תוצאה של מפגש קולינארי ים-תיכוני ייחודי בין טכניקות בישול מתקדמות מהעולם המערבי לבין מנות מסורתיות מהמטבח הערבי וממטבחי אגן הים התיכון, מטבחים המבטאים פשטות והצמדות לאדמה. המסעדה, הבנויה כמרפסת עץ במרכזה של משתלה פורחת, פונה לנוף עוצר נשימה, המשתנה בהתאם לעונות השנה, של הרי יהודה ושפלת החוף, מעניקה חוויה שלמה ויוצאת דופן – החל מיופי המקום וסביבתו, דרך השירות האישי ועד לגולת הכותרת של המנות היצירתיות, העשירות והמוקפדות.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

און דה רוקס – סדנת זיקוק ויסקי

בסדנת זיקוק הויסקי של "בירתנו", יכניס אתכם לאון שוורץ אל תוך תהליך הזיקוק של המשקה שהסופר ג'ורנג' ברנארד שואו כינה "קרן שמש נוזלית". תרגישו את חומרי הגלם, תלמדו על שלבי הבישול ולבסוף גם תלגמו מאותה קרן שמש און דה רוקס או נקי, איך שתעדיפו.

מועדון ארוחת היין

כמו יין וינג, כמו כפפה ליד, כמו היפיפייה והיחפן, כשחושבים על זיווג מושלם בעולם הקולינריה חושבים על אוכל ויין. יין טוב יעצים את חווית הטעמים וירחיב את הלב. אבל שלא כמו באהבה, כאן יש חוקים שיעזרו לכם להתאים נכון בין המרכיבים וליהנות מארוחה מושלמת. השף אלרן בוזגלו ממסעדת "אדום" יארח אתכם בחדר הפרטי של המסעדה […]

לגלגל כמו גדולים – סדנת סושי

הילדים יפכו למאסטר סושי אמיתיים בסדנת גלגול סודי בהדרכת שף הרשת "סושי רחביה", יכירו את חומרי הגלם, ילמדו להרכיב מנות, לגלגל וכמובן יאכלו סושי טעמים במיוחד שהכינו בעצמם. בזמן הפעילות – 20% הנחה על התפריט להורי המשתתפים. כשר