בית הנסן | טעימה מהעתיד – הצצה לעתיד האוכל שלנו וארוחת טעימות מולקולרית

מעיין פרילוק ושחר דבח

165

רובוטים שמחליפים מלצרים, רחפן במקום שליח פיצה, מדפסת תלת מימד שמכינה ארוחות וכדור פלא שמשנה את מערכת הטעמים בפה שלנו. ככה יראה עתיד האוכל שלנו. בשנה האחרונה עקבה מעיין פרילוק כתבת הטכנולוגיה של ערוץ 10 ויזמית אחרי חברות סטארטאפ בתחום המזון מרחבי העולם, את רשמיה היא מגישה לכם בהרצאה חוויתית בה תציג חלק מהמוצרים שמגיעים לראשונה לארץ. את ההרצאה ילווה השף המולקולרי שחר דבח, מחלוצי התחום שהקים את המסעדה המולקולרית הראשונה בישראל. דבח, שהתמחה במסעדת "נומה" הדנית הנחשבת למסעדה הטובה בעולם, ירקח עבורכם טעימות של מנות מולקולרית מהעתיד.

אודות המקום

בית הנסן תוכנן ע"י האדריכל קונרד שיק ונבנה  בשנת 1887 ע"י הקהילה הפרוטסטנטית בעיר, כבית חולים מבודד לחולי צרעת. בשנת 1950 נרכש הבית ע"י הקרן הקיימת לישראל והמשיך לשמש בייעודו המקורי.  בשנת 2009 הועבר המבנה לרשות עיריית ירושלים, לצורך שיקומו והסבתו למרכז עיצוב, מדיה וטכנולוגיה. כיום, אחרי שנים שבהן היו החומות סגורות בפני הקהל הרחב, מציע המקום תערוכות קבע לצד תערוכות מתחלפות, תערוכה היסטורית על הבית ודייריו המשלבת בתוכה עבודות אוגמנטד ריאלטי, אולם קולנוע, מעבדת סאונד, מעבדת אנימציה, פאב לאב (fabrication laboratory) וכן את הגינה המקיפה את המבנה, אשר כשאר הבניין שוקמה ושומרה. בנוסף, פועלים בבית לימודי התארים המתקדמים של האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, קבוצת מעמותה שמהווה מרכז לעשייה, מפגש, מחקר ותצוגה בתחום האמנות העכשווית, קבוצות מחקר בתחומי העיצוב והטכנולוגיה, אולם הקולנוע "התו בהנסן" של חברת התו השמיני, המיזם לקולנוע וטלויזיה של הרשות לפיתוח ירושלים ועוד.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

החוויה הכורדית – אירוח כורדי וסדנת בישול

הכורדיה מעמק התימנים – הבשלנית ומספרת הסיפורים דליה חרפוף תקבל אתכם בבית האבן המיוחד שלה לצלילי מוסיקה כורדית, ריקודים וסיפורים מילדותה. לאחר שתתגלגלו מצחוק מסיפוריה תגלגלו יחד איתה קובה בסדנת בישול מעשית, תטעמו קובות עשי ידיכם עם תוספות מגוונות ותקנחו בקפה ועוגה.

לגלגל כמו גדולים – סדנת סושי

הילדים יפכו למאסטר סושי אמיתיים בסדנת גלגול סודי בהדרכת שף הרשת "סושי רחביה", יכירו את חומרי הגלם, ילמדו להרכיב מנות, לגלגל וכמובן יאכלו סושי טעמים במיוחד שהכינו בעצמם. בזמן הפעילות – 20% הנחה על התפריט להורי המשתתפים. כשר

לא רק חמין – סדנת מזונות של חורף

‪
הרגע המושלם הזה בו הגשם מתדפק על החלון ואדי התבשיל החם ממלאים את החדר בריחות מעוררי חושים הוא המהות האמיתית של החורף. ‬ אילו מזונות וטכניקות בישול מתאימים למזג האוויר החורפי? ולמה‪? ‬איך אוצרים את מירב הטעם מירקות שורש ושמורים על ערכיהם התזונתיים‪? ‬מה אפשר להכין מקטניות מלבד נזיד (מי אמר עוגה ולא קיבל?) הנטורופתית […]