מלון וולדורף אסטוריה | לעצב קינוח צרפתי

שף טל שפיגל ושף קונדיטור קלוד בן סימון

300

האמרה "לאכול עם העיניים" נכונה במיוחד כשמדברים על עולם הקונדיטוריה. עוגות קצפת צבעוניות ועוגיות דמויות תכשיטים עיטרו את שולחנות האצולה האירופית באופן קבוע. והיום, אקלייר יפה במיוחד יכול להיחשב לאקססורי אופנתי לכל דבר. במפגש הקולינרי עם שף פטיסייר מפריז, טל שפיגל, ושף קונדיטור קלוד בן סימון תוזמנו לחקור את הקשר בין עיצוב לקונדיטוריה.

שפיגל עצמו הוא דוגמא מובהקת לקשר ההדוק שבין עיצוב ואופנה לפטיסרי. הוא החל את דרכו כמעצב גרפי, עשה הסבה מקצועית ולמד מהקונדיטורים המובילים בעולם בבית הספר הגבוה לקולינריה ferrandi. כיום שפיגל, שכבש את עולם הפטיסרי הצרפתי עם פרויקט האינסטגרם desserted_in_Paris המשלב צילומי קינוחים עם נעלי מעצבים, משתף פעולה עם מותגי אופנה ולייף סטייל צרפתיים בולטים.

בסדנא, יסקור שפיגל את המטבח הצרפתי בהקשרים של מסורת, אופנה וחדשנות וידבר על  החיבור בין עיצוב לפטיסרי. המפגש יתמקד בבחינה של יישומים עיצוביים כגון מינון, קומפוזיציה, צבע ונראות וכיצד הם פוגשים אלמנטים קולינריים כמו טעם, מרקם וריח. במהלך הסדנא תשתתפו בניסוי קולינרי ייחודי. במסגרת הניסוי,  תיצרו מחומרי הגלם השונים את הפרשנות שלכם לקינוח הצרפתי המושלם 

והדובדבן שעל הקצפת – חשיפת הקינוח המקורי עליו מבוסס המתכון (וריאציה של טל ושל קלוד) ושיחה על  הווריאציות השונות של המשתתפים בדגש על נראות הקינוחים והשוואה בין הפרשנויות השונות וחשיבותם של שפה, ידע עיצובי בסיסי וחוש לקומפוזיציה וצבע לצד טכניקה וטעם.

שף קונדיטור קלוד בן סימון – שף קונדיטור מלון וולדורף אסטוריה ירושלים.

בן סימון נולד בצרפת, דור שני למשפחת קונדיטורים. לאחר לימודיו בבית ספר לקונדיטוריה בפריז עבד במוסדות הקולינריים המובילים בפריז: חנות הבוטיק של Laduree, המגדניה של Pierre Hermé , מסעדת 'טיוואן' (Taillevent) מכוכבת המישלן ו'שוקולה' של ז'אק ג'נין. ב-2001 עלה שף קונדיטור קלוד בן סימון לישראל והחל לעבוד במסעדת מול ים המיתולוגית, ברשת הפטיסרי 'בוטיק סנטרל', ובחנות הבוטיק 'ארנו' של ערן שווצברד. ב-2006 חבר אל עודד ברנר וייצר את העוגות לסניף 'מקס ברנר' מנהטן. משנת 2013 ועד היום, עם פתיחת מלון וולדורף אסטוריה ירושלים, מכהן כשף קונדיטור של המלון.

כשר

אודות המקום

מלון וולדורף אסטוריה בירושלים, נבנה על יסודותיו של מלון היוקרה המפורסם מלון הפאלאס שהוקם בסוף שנות ה-20. את עיצובו הפנימי של וולדורף אסטוריה תכנן מעצב הפנים והאדריכל סינאן קאפאדאר (Sinana Kafadar) המתמחה בהפיכתם של בניינים בעלי נופך היסטורי למבנים בולטים ומעוררי השתאות בנוף העירוני.  חזית המלון נשמרה שלמה לחלוטין לכל אורך הבנייה, ושאר המלון נהרס ונבנה מחדש. בשיפוץ המלון נוספו לבניין המקורי אגף חדש ו-6 קומות נוספות, כך שבמלון הנוכחי 230 חדרים לעומת 140 במלון המקורי ובחצר הפנימית נבנתה רחבה המקורה בחיפוי זכוכית. בבית המלון שתי מסעדות יוקרה כשרות, האחת חלבית והשנייה בשרית.  

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

עמים וטעמים בירושלים

העמים שהגיעו לבנות בירושלים עוד במאה ה-19הותירו את חותמם גם בתחום הקולינריה. גם כיום ממשיכה ירושלים להוות בית למגוון תרבויות קולינריות מרחבי העולם. בסיור קולינרי עשיר במיוחד נצא למסע גדול במרחקים קטנים: נשמע את סיפור המייסדים של מסעדת "דארנא" שהגיעו עם גלי העלייה הגדולים ממרוקו, נבקר במסעדת "קוהינור" ההודית הידועה, נטעם לחם אתיופי שאינו אינג'רה […]

און דה רוקס – סדנת זיקוק ויסקי

בסדנת זיקוק הויסקי של "בירתנו", יכניס אתכם לאון שוורץ אל תוך תהליך הזיקוק של המשקה שהסופר ג'ורנג' ברנארד שואו כינה "קרן שמש נוזלית". תרגישו את חומרי הגלם, תלמדו על שלבי הבישול ולבסוף גם תלגמו מאותה קרן שמש און דה רוקס או נקי, איך שתעדיפו.

Bitemojo – סיור אוכל בעקבות המעמד היצירתי

סיור אוכל עצמאי עם אפליקציית bitemojo בעקבות המעמד היצירתי תשכחו מכל מה שידעתם או חשבתם על ירושלים וצאו איתנו לסיור בין המקומות והאנשים שאחראים למהפכה התרבותית, יצירתית וכן – גם קולינרית, של השנים האחרונות בירושלים. על המונח ״מעמד יצירתי״ שמעתם? זה המונח שמתאר איך הדור החדש הופך את הערים הגדולות בעולם לתוססות, צבעוניות ומגניבות. שכבה […]