טרטוריה חבה | המהפך של שוק מחנה יהודה – מחצר אחורית לפנינה קולינרית

אורי עמדי

ללא עלות

"ירושלים. עיר גדולה ותושבים בה הרבה. עיר קשה כמו אבן, ולאבניה לב. עיר שבה רב הנסתר על הגלוי. עיני כל העולם נישאות אליה, והיא נושאת עיניה לשמים. בתקווה? בייאוש? גם וגם. דבר-מה מתמצית הקיום מצוי בירושלים, וכשהיא נהרסת אנחנו נהרסים; וכשהיא תירפא, אנו נירפא עִמה", כך פותח הפעיל החברתי נועם שרון את הראיון שערך לפני כשש שנים עם אורי עמדי וכך תמצת גם את תורתו של עמדי.

אורי עמדי, המכונה על ידי רבים "הרופא של ירושלים", הוא אדם שנפשו ורוחו התמזגו בנשמתה של ירושלים והטביעו בה חותם עמוק. עמדי הקים וניהל מיזמים ומינהלים קהילתיים בשכונות ברחבי עיר הבירה. המהלך המוכר ביום שהוביל הוא שיקומו של שוק מחנה יהודה שסבל במשך שני עשורים מהזנחה קשה וכיום עומד איתן כפנינה קולינרית ותרבותית ירושלמית. כיום עמדי הוא יזם חברתי המלווה שיקום שווקים פתוחים בארץ ומעביר סדנאות על הובלת שינוי בחברה הישראלית.

במפגש שיתקיים ב"חבה טרטוריה", יציג עמדי את התהליכים שהובילו להתפוררות מרכז ירושלים והמסע לפיתוחו ושיקומו.

אודות המקום

"טרטוריה חבה" הינה למעשה מתחם המשלב בית קפה, מסעדה וקונדיטוריה בכניסה לשוק מחנה יהודה. שמו של המקום נגזר משם בעליו, משפחת חבה, הפועלת שמהווה שם נרדף לאפייה וקונדיטוריה בירושלים החל משנות החמישים. הדור הצעיר של המשפחה שיפץ מהיסוד ועד הטפחות את המקום, שהיה אחת המאפיות הוותיקות בעיר הבירה, והפך אותו למסעדה-פטיסרי יפהפייה, מעוצבת למשעי עד אחרון הפרטים הקטנים. התפריט חלבי קליל אך מתוחכם וכמובן טעים. הפטיסרי החדשני בקומה העליונה מוציא בכל יום לוויטרינה שלל עוגות וקינוחים יפהפיים, לחמים טריים ומגשי מאפים טריים המסחררים את המבקרים. את כל העוגות והמאפים ניתן לקחת הבייתה ובמקום ממליצים במיוחד על קרואסון השקדים האלוהי.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

חטאים קולינריים – מיצג וידויים

פרוסת העוגה הנוספת שנאכלה בחרטה, התבלין התימני ששמנו בתבשיל הצרפתי המסורתי, קציצת הכרישה שלא ידענו שמכילה בשר או אכילת זן נכחד של ציפורים. חטאים קולינריים הם חלק בלתי נפרד ממערכת היחסים שלנו עם אוכל. אנחנו חיים בעידן שבו הסגידה לאוכל שוברת שיאים: תרבות הפודיז, צילומי האוכל באינסטגרם ושפים שהפכו לסלבריטאים. כל אלה הם חלק מהדת […]

עמים וטעמים בירושלים

העמים שהגיעו לבנות בירושלים עוד במאה ה-19הותירו את חותמם גם בתחום הקולינריה. גם כיום ממשיכה ירושלים להוות בית למגוון תרבויות קולינריות מרחבי העולם. בסיור קולינרי עשיר במיוחד נצא למסע גדול במרחקים קטנים: נשמע את סיפור המייסדים של מסעדת "דארנא" שהגיעו עם גלי העלייה הגדולים ממרוקו, נבקר במסעדת "קוהינור" ההודית הידועה, נטעם לחם אתיופי שאינו אינג'רה […]