אברהם הוסטל | האנתולוגיה של אוטולנגי: זיכרונות, מסורות וסיפורי אוכל ירושלמים

נעמי אבליוביץ

ללא עלות

מאחורי הקלעים של פיתוח וכתיבת  Jerusalem: A Cookbook מאת יותם אוטולונגי וסמי תמימי

  • ההרצאה בשפה האנגלית

בשנת 2011 ראה אור הספר  Jerusalem: A Cookbook, ספר בישול המוקדש לטעמי העיר ובו מקבץ מתכונים, סיפורים וזיכרונות של הכותבים והשפים ילידי ירושלים, יותם אוטולנגי וסמי תמימי.

מאחורי הצלחת הספר, שהפך לרב מכר עולמי וזכה בפרסי האוכל החשובים בעולם, עומדת עבודת תחקיר מקיפה שהחלה במטבחים של בשלניות ביתיות ומפגשים עם סופרים ויוצרים ירושלמים ותיקים ועברה בספריות, בארכיונים ובביקורים במוסדות קולינריים מיתולוגיים בחיפוש אחר הטעמים הייחודיים של ירושלים והסיפורים שמאחוריהם.

נעמי אבליוביץ׳, חוקרת קולינרית ומחברת ספרי בישול, תספר בהרצאה ב"אברהם הוסטל" על עבודתה כתחקירנית הספר והיועצת הקולינרית של הסרט הדוקומנטרי Jerusalem on a Plate שליווה את העבודה על הספר. אבליוביץ' תדבר על התהליך, האתגרים, התגליות, הסיפורים והמתכונים שהוליד המסע לתיעוד המטבחים השונים שבעיר: מזרח ומערב, דתיים וחילוניים, אשכנזים ומזרחים, יהודים וערבים.

אודות המקום

אברהם הוסטל הינה אכסניה שהוקמה במטרה ליצור בית למטיילים עצמאיים בירושלים. ההוסטל מארח מטיילים מכל העולם ומפעיל סיורים בכל רחבי הארץ ובמדינות שכנות. במקום מתקיימות פעילויות מעניינות בכל יום, ביניהן פעילויות קולינריות כגון סדנת חומוס וארוחת שבת בה האורחים מצטרפים לבישולים.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

מקירות המוזיאון למטבח – סיורים במוזיאון עם שפים בעקבות השראות אמנותיות

אמנות הבישול, הקולינריה, עברה דרך ארוכה מימיה הראשונים על שולחנות מלכים ואצילים ועד שהפכה לתשוקה חוצת מעמדות. כך עלו גם השפים לגדולה וזכו למעמד של אמנים כשכל מנה היוצאת תחת ידיהם היא יצירת אמנות על חושית של טעם, ריח ואסתטיקה. בסדרת סיורים מיוחדים, יובילו אתכם השפים המובילים בישראל בין גלריות מוזיאון ישראל בעקבות יצירות האומנות […]

קולינריה טבעונית – יש חיה כזאת!

בשנים האחרונות חווה ישראל מהפכה שהציבה אותה בחוד החנית של הקולינריה הטבעונית בעולם. מסעדות טבעוניות צצות בכל מקום וכמעט כל מסעדה או בית קפה המכבדים את עצמם מגישים תפריט טבעוני מגוון ומסומן. כיום, אחוז הטבעונים בישראל הוא הגבוה ביותר בעולם והיא נבחרה לאחד מעשרת היעדים החמים לטבעונים. אורי שביט – מחלוצות הקולינריה הטבעונית בישראל, עיתונאית […]