אברהם הוסטל | האנתולוגיה של אוטולנגי: זיכרונות, מסורות וסיפורי אוכל ירושלמים

נעמי אבליוביץ

ללא עלות

מאחורי הקלעים של פיתוח וכתיבת  Jerusalem: A Cookbook מאת יותם אוטולונגי וסמי תמימי

  • ההרצאה בשפה האנגלית

בשנת 2011 ראה אור הספר  Jerusalem: A Cookbook, ספר בישול המוקדש לטעמי העיר ובו מקבץ מתכונים, סיפורים וזיכרונות של הכותבים והשפים ילידי ירושלים, יותם אוטולנגי וסמי תמימי.

מאחורי הצלחת הספר, שהפך לרב מכר עולמי וזכה בפרסי האוכל החשובים בעולם, עומדת עבודת תחקיר מקיפה שהחלה במטבחים של בשלניות ביתיות ומפגשים עם סופרים ויוצרים ירושלמים ותיקים ועברה בספריות, בארכיונים ובביקורים במוסדות קולינריים מיתולוגיים בחיפוש אחר הטעמים הייחודיים של ירושלים והסיפורים שמאחוריהם.

נעמי אבליוביץ׳, חוקרת קולינרית ומחברת ספרי בישול, תספר בהרצאה ב"אברהם הוסטל" על עבודתה כתחקירנית הספר והיועצת הקולינרית של הסרט הדוקומנטרי Jerusalem on a Plate שליווה את העבודה על הספר. אבליוביץ' תדבר על התהליך, האתגרים, התגליות, הסיפורים והמתכונים שהוליד המסע לתיעוד המטבחים השונים שבעיר: מזרח ומערב, דתיים וחילוניים, אשכנזים ומזרחים, יהודים וערבים.

אודות המקום

אברהם הוסטל הינה אכסניה שהוקמה במטרה ליצור בית למטיילים עצמאיים בירושלים. ההוסטל מארח מטיילים מכל העולם ומפעיל סיורים בכל רחבי הארץ ובמדינות שכנות. במקום מתקיימות פעילויות מעניינות בכל יום, ביניהן פעילויות קולינריות כגון סדנת חומוס וארוחת שבת בה האורחים מצטרפים לבישולים.

אולי גם זה יעניין אותך

לכל הפעילויות

עיר הבירה – סיור וטעימות במבשלת בירה הרצל

עולם הבירה הישראלי זוכה לעדנה בשנים האחרונות עם הקמתן של מבשלות מקומיות קטנות ומסקרנות המוציאות לאוויר העולם בירות בטעמים יחודיים ועם אמירה אמיתית. אחת הבולטות בהן היא המבשלה הירושלמית הראשונה – מבשלת "הרצל" שבתלפיות. מאור הלפמן, ההרצל של מבשלת "הרצל", ייקח אתכם למסע בפס הבישול של הבירות הכי מקוריות שתפגשו. החל מהיכרות עם חומרי הגלם, […]

און דה רוקס – סדנת זיקוק ויסקי

בסדנת זיקוק הויסקי של "בירתנו", יכניס אתכם לאון שוורץ אל תוך תהליך הזיקוק של המשקה שהסופר ג'ורנג' ברנארד שואו כינה "קרן שמש נוזלית". תרגישו את חומרי הגלם, תלמדו על שלבי הבישול ולבסוף גם תלגמו מאותה קרן שמש און דה רוקס או נקי, איך שתעדיפו.

מפגשי יין ואוכל עם יקבים מובילים מהרי יהודה

נוף עוצר נשימה, אוכל טוב ויין מעולה, מה עוד צריך בשביל ערב מושלם? "בראסרי עין כרם" יארח שלושה מפגשי יין ואוכל בליווי ייננים ראשיים משלושה יקבים מובילים מהרי יהודה. בכל אחת הסדנאות היין המקצועיות תשתתפו בטעימות יין מיקב אחר תוך כדי הרצאות מרתקות מפי נציגי שלושת היקבים על עולם היין הייחודי של הרי יהודה. הטעימות […]