מסעדות פתוחות לראות, לגעת, להריח, לטעום

אודות

הפסטיבל הקולינרי האורבני החל את דרכו לפני כחמש שנים בתל אביב-יפו, כשפתח את הצוהר להצצה אל מאחורי הקלעים ותהליכי העבודה של עולם הקולינרי הלוהט והמסעיר של העיר. נפגשנו עם השפים המובילים, סיירנו בשווקים, התנסינו בהכנת מנות דגל וטעמנו מחיי היום יום של המסעדות. המפגש הבלתי אמצעי עם שפים, מסעדנים, בשלנים ויצרני חומרי גלם גירה ומשך אליו אלפי משתתפים. תוך שנים ספורות גדל מספר המסעדות ובתי העסק המשתתפים מ-20 ועד למעלה מ-80 והעיסוק באמנות האוכל והבישול התרחב אל מעבר לגבולות המטבח. אחרי ארבע שנים בהן נערך בתל אביב-יפו עלה בשנה שעברה הפסטיבל לראשונה לירושלים. הגעתו לבירה אפשרה לנו להרחיב את מתכונתו ולחגוג את החיבור בין המגוון התרבותי שמאגדת בתוכה העיר והרבדים הרבים שטומנת בחובה הקולינריה, כאמנות וכדרך חיים.

לצד ההזדמנות הנדירה להיכנס אל מאחורי הקלעים של עולם  ייחודי זה, מגיש כיום הפסטיבל מגוון אירועים חד פעמיים הנעים בין אוכל לתרבות ומה שביניהם – אמנות, חברה, הגות, חדשנות, טקסיות וכמובן, אכילה מלאת תשוקה – אירועים שיוצאים מהמטבחים ומשתלטים על כל פינה בעיר המארחת – תל אביב, ירושלים ובהמשך גם מחוץ לישראל (חכו לעדכונים…). שפים, ארטיזנים, אמנים רב תחומיים, מייקרים, אנשי רוח ותרבות ואושיות קולינריה מקומיות – כולם לוקחים חלק במסע הקולינרי שלנו ומובילים אותנו בכל שנה למחוזות חדשים ומפתיעים.

חלק מהמפגשים מתקיימים גם בשפה האנגלית. רכישת הכרטיסים תתבצע כאן באתר, החל מה15.10.17.

מאחורי פרויקט "מסעדות פתוחות" עומדת מרב אורן, יזמת סדרתית ומולטידיסיפלינרית שהגתה ומובילה אותו מצעדיו הראשונים. לצידה מנהלת את הפרויקט עדי דניאל ואוצרת התוכן כרמית יוכפז.

האירועים מתקיימים בשיתוף מוסדות תרבות ירושלמים, שפים, יצרני חומרי גלם ומסעדות מהשורה הראשונה וכן חברת סיטיפס – הרכבת הקלה בירושלים ובשיתוף אלסטום, חברת הרכבות הצרפתית שסיפקה את המערכות והקרונות לפרויקט ומבצעת את תחזוקתן.

** רכישת כרטיסים תתאפשר החל מה15.10.17 **

תודות:

פיתוח האתר – Websuit

עיצוב האתר – מיכל סדובניק

שיווק ומדיה חברתית – רוית חבקוק

משרד יחסי ציבור – בת כהן שרון כתב תקשורת